top of page

2024 yılından itibaren Toyo Ink Group “artience group” olarak anılacak.2024 yılından itibaren Toyo Ink Group “artience group” olarak anılacak.

 Japonya merkezli “Toyo Ink SC Holdings” 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, adını “artience” olarak değişeceğini duyurmuştur.

 

1896 yılından bu yana Toyo Ink Group; pigment, reçine ve dispersiyon olmak üzere her çağın ihtiyaçlarını karşılayan son teknolojiye uygun ürünler üretmektedir. Toyo Ink Group’un yaklaşık 130 yıl önce küçük bir mürekkep dükkanında başlayan bu yolculuğu, bugün özel kimyasallar üreten bir şirkete evrilmiştir. Bu doğrultuda Toyo Ink Group yoluna ”artience group” olarak devam ederken, dün olduğu gibi bugün de hızla değişmekte olan zamanın ve pazarın ihtiyaçlarını öngören bir şirkete dönüşme konusundaki kararlığını sürdürmektedir.

 

Toyo Ink Group, adını değiştirirken aynı zamanda da bir dönüşüm içindedir. Türkiye’de faaliyet gösteren ve Japonya merkezli Toyo Ink Group’a bağlı olan Toyo Matbaa Mürekkepleri de bu dönüşüm süreci ile birlikte bu zamana kadar edindiği ve edineceği tecrübeler ışığında iş ortakları ile birlikte büyümeyi, öncülük edebilecek uzmanlık alanları kazanmayı hedeflemektedir.

 

artience Markasının Arkasındaki Anlam

 

Empowering Feeling (Güçlendirici Duygular) sloganı ile yola çıkan"artience", "art (sanat)" ve "science (bilim)" kelimelerinin kusursuz  birleşiminden oluşmaktadır. "Sanat", duyuların ve zihnin uyarılmasını, renklerin ustaca kullanımını temsil ederken; "bilim", teknolojiyi, malzemeyi ve keşfe yönelik rasyonel bir yaklaşımı simgelemektedir.

 

Bu Süreç Toyo Matbaa Mürekkepleri için Ne Anlama Geliyor?

 

Bu gelişme ile Toyo Matbaa Mürekkepleri’nin ticari ünvanı değişmeyecek olup, logo, web sitesi, sosyal medya kanalları, ürün etiketleri ve ambalajları olmak üzere artience group’un yeni markalaşma ilkelerini yansıtacak şekilde güncellenecektir.

 

Geçtiğimiz günlerde Ambalaj Sanayicileri Derneği tarafından düzenlenen II. Uluslararası Ambalaj Sanayi Kongresi’nde, Grup CEO'su Satoru Takashima’nın şirketin devam eden dönüşümünü anlattığı video röportajı ile Toyo Matbaa Mürekkepleri; yeni markasının duyurusunu gerçekleştirdi. Aynı zamanda kongrenin açılış konuşmacıları arasında yer alan Toyo Matbaa Mürekkepleri CEO’su Yakup Benli de gerçekleştirdiği konuşma ile artience dönüşümü ile ilgili salondaki tüm katılımcıları bilgilendirdi.

Comments


bottom of page