top of page

Artan İş Bağlantıları ile Dikkat Çeken Fuar: İstanbul Uluslararası Kırtasiye Ofis FuarıArtan İş Bağlantıları ile Dikkat Çeken Fuar: İstanbul Uluslararası Kırtasiye Ofis Fuarı


Kırtasiye sektöründe bölgenin en büyük fuarı unvanını taşıyan Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından, Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) iş birliğiyle, 28 Şubat – 2 Mart 2024’te, kırtasiye sektörünün önde gelen firmalarının katılımı ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Ulusoy, “2017 yılında ilk kez 10.055 m2 alanda gerçekleştirmeye başladığımız İstanbul Uluslararası Kırtasiye ve Ofis Fuarı, geçen 8 sene sonunda 5 salondan oluşan 15.859 m2 alanda gerçekleşen, sektör profesyonellerini bir araya getiren marka fuar haline geldi” dedi. Başarı ivmesini devamlı yukarı taşıyan fuar, 2021‘e göre metrekarede %38 büyüme, firma sayısında %61 artış ve yurt dışı yabancı ziyaretçisinde %43 büyüme oranı yakaladı. Fuar, bu yıl da Tüyap çatısı altında sektör profesyonellerini buluşturarak sektör ticaretine katma değer sağlamayı hedefliyor.

Sektörde yarattığı sinerji ile yurt içinde olduğu kadar uluslararası arenada da dikkat çekmeye devam eden İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, her yıl artan doğrudan yabancı katılımcı sayısı yanında yurt dışından farklı coğrafyalardan ağırlanan iş insanlarının ticareti sonucunda ülke ekonomisine sağladığı katkı ile marka fuar olma yolunda sağlam adımlarla yoluna devam ediyor. 80’e yakın ülkede devam eden çalışmaların yanı sıra Türkiye genelinde de devam eden çalışmalar ile toplamda 75 ilden gelmesi hedeflenen ziyaretçilerin sayısının, bir önceki yıla oranla en az %25 artması öngörülüyor.

Ulusoy ayrıca, “Yaptığımız etkin pazarlama planı dahilinde öncelikli olarak Paperworld ME, Insight-X ve Ambiante fuarlarını ziyaret ederek firmalar ile görüşme ve bağlantı kurma, ziyaretçiler ve ilgili STK’lar ile bağlantı temas ederek doğru hedef kitleyi fuarımıza davet etmeyi planladık. Ayrıca; Tüyap yurt dışı ofislerinin ve temsilciliklerinin etkin çalışmalarının yanı sıra Alım Heyeti Programı için de çalışmalarımız da sürüyor. Sektörün ihracat hacmine katkı sağlamak için hareket ettiğimiz çalışmalarımıza 50 ülkede planlanan dijital pazarlama eylemleri eşlik ediyor. Hazırladığımız pazarlama stratejileri doğrultusunda sosyal medya, dijital reklamlar, hedef odaklı mailing gönderileri potansiyel ziyaretçilere ulaşmamızda etkin bir rol oynuyor” dedi.

Tüyap Fuarcılık Grubu, 360 derece fuar deneyimini yeni nesil fuarcılık vizyonuyla yalnızca fiziki olarak değil, çevrimiçi olarak da hem katılımcı hem ziyaretçilere özgün olarak geliştirdiği dijital evren MyTüyap ile sunuyor.

MyTüyap, Akıllı Eşleştirme Sistemi’yle katılımcı firmaları ilgilendikleri ürün gruplarına göre ziyaretçilere öneriyor; bu sayede ziyaretçiler fuar öncesinde görüşmelerini organize edebiliyorlar.

Commentaires


bottom of page