top of page

BOBST drupa 2024

 BOBST drupa 2024'te yenilikçi çözümlerini tanıtarak stratejik ortaklıklar kurdu
 

BOBST, ambalaj dünyasının geleceğini şekillendirmeye yardımcı olacak, tüm üretim hattının birbirine bağlı olduğu ve uçtan uca sorunsuz iş akışı sağlayarak ambalajda yeni bir döneme katkıda bulunacak en yeni çözümlerini ve stratejik ortaklıklarını duyurdu.

 

Bobst Group CEO'su Jean-Pascal Bobst, "Bağlanabilirlik, dijitalleşme, otomasyon ve sürdürülebilirlik sütunlarına dayalı olarak 'ambalaj dünyasının geleceğini şekillendirme' endüstri vizyonumuzu yerine getiriyoruz. Çözümlerimiz, paydaşlarımızı dijitalleşmeyi kucaklarken daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru ilerlemeleri için güçlendiriyor. Sektör liderleriyle bir araya gelmekten, yeni ortaklıklar kurmaktan, sürekli yenilik ve ilerleme yolunda bir rota çizmekten gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı.

 

DIGITAL MASTER 55: Karton için yeni bir uçtan uca, hepsi bir arada dijital baskı ve dönüştürme platformu

DIGITAL MASTER 55, karton endüstrisi için özel olarak tasarlanmış yeni her şeyi içeren dijital baskı ve dönüştürme platformudur. Kısa ila orta uzunlukta işler için yeni olanaklar sunarken kısa teslim süreleri ve yüksek ürün kalitesi ile fırsatları önemli ölçüde artırmaktadır.

 Baskı, işleme, kalite kontrol ve kalıplı kesim işlemlerini 100 mpm (m/dak) hızında hat üzerinde birleştiren DIGITAL MASTER 55, baskı ve dönüştürme çözümleri arasında en kısa sürede pazara sunarken (aynı gün içinde teslimat) ve en iyi Toplam Mülkiyet Maliyetini (TCO) sağlar.

 

Tam zamanında üretim sağlayan bu her şeyi içeren çözüm, büyük stoklara ve envanterlere olan ihtiyacı en aza indirir. Tamamı aynı hat üzerinde, otomatik baskı ayarlama özelliklerine ve kalite kontrolüne sahip olan bu platform, özellikle B1 ebat 6000 tabaka üretim adetlerine kadar, üretim süresini %80'e kadar azaltabilmesinin ve

 

kısa trajli üretimlerde maliyetleri düşürebilmesinin yanı sıra, geleneksel üretim süreçlerinin en önemli parametreleri olan atık miktarı, lojistik ve duruş sürelerini de ortadan kaldırır.

 

Özellikle DIGITAL MASTER 55, kendi uygulama segmentlerinde kârlılığı  artırırken, müşterilerimiz için yeni iş fırsatları yaratıyor.

 

BOBST Connect: Dijitalleşme ve otomasyon yeniden tanımlandı

Ambalaj sektöründe BOBST; verimliliği artırmak, kullanım kolaylığı sağlamak ve sürdürülebilirliğe katkıda bulunmak için pdf'den ikiz pdf'ye kapalı döngü bir iş akışı ekosistemi sağlayarak bağlanabilirliği ve dijitalleşmeyi bir üst seviyeye taşıyor.

 

Verimliliği artıran, sürekli gelişen, bulut tabanlı dijital platform BOBST Connect'in yeni özellikleri arasında, ekipman izlemede her zamankinden daha ayrıntılı veri bilgileri sağlayan büyük bir güncelleme yer almaktadır. Böylelikle performans yönetimi ekipman, vardiya ve üretim performansı ile enerji tüketimi hakkında bilgiler sağlayarak sürdürülebilirliği ve maliyeti optimize etmektedir.

 

Etiketler için yeni bulut tabanlı BOBST’un Digital Front End (DFE) 3.0, yeniliği ilk kez kamuoyuna tanıtıldı ve yılın ilerleyen dönemlerinde satışa sunulacak.

 

 

Digital Front End (DFE) 3.0, gerçek zamanlı verilere, kaynaklara ve iş akışı şablonlarına her yerden, her zaman erişim sağlıyor. Renk yönetimi merkezi olarak yönetilebilir, bulutta paylaşılabilir ve web tabanlı arayüzü birden fazla sitede birden fazla kullanıcıyı destekler.

 

BOBST ayrıca BOBST Connect'te, üreticilerin malzeme kalibrasyonunu hızlandırmak için güncel BOBST sertifikalı malzeme listelerine erişmelerine olanak tanıyan bulut tabanlı bir sertifikalı malzeme kütüphanesi başlatıyor.

 ACCUCHECK: Kalibrasyon ve denetim iyileştirmeleri üretkenliği optimize eder

BOBST, dar enli çözümleri için önemli verimlilik iyileştirmeleri ile yeni otomasyon özellikleri içeren ACCUCHECK'i güncelledi.

 

ACCUCHECK'teki denetim iyileştirmeleri arasında her iş için otomatik kalite denetimi kurulumu ve başlangıç süresi sıfır olan iş akışı senkronizasyonu yer alır. Bu, kalite kontrol kurulumu için yaşanan sıkıntıların ortadan kalkmasını sağlarken müşterilere fazladan zaman ve çaba harcamadan her bir işi inceleme imkanı sağlar. Bu özellik sektörde tamamen benzersizdir.

Kalibrasyon iyileştirmeleri arasında, tüm renklerde otomatik ayar sağlayan ve iş değişim sürelerinde saatlerce tasarruf sağlayan renk bütünlüğü özelliği de yer alıyor.  Bu arada, gelişmiş renkten renge kayıt özelliği artık sadece 15 dakika içinde tam kalibrasyon gerçekleştirirken, eksik ve sapma yapan püskürtme uçlarını otomatik olarak yenisiyle değiştirebiliyor.

Thalia mürekkep ve Thalia Katlamaya Uygun mürekkep: Yeni nesil UV dijital mürekkepler

Thalia mürekkep, mürekkep uyumluluğunda en yüksek standartları karşılamak üzere tasarlanmış yeni nesil UV dijital mürekkeplerdir. TPO içermeyip REACH ve EuPIA GMP dahil olmak üzere önemli düzenlemelerle uyumludurlar. BOBST Thalia mürekkepleri herhangi bir CMR (kanserojen, mutajen veya reprodüktif toksinleri) içermez ve Şubat 2024'te açıklanan en güncel İsviçre Yönetmeliği ile uyumludur. Müşterilerimiz, baskı kalitesinden ödün vermeden mevcut ve gelecekteki yönetmeliklerle uyumlu mürekkepleri kullandıklarından emin olabilirler. Buna ek olarak, yeni mürekkep seti daha dayanıklı geliştirilmiş renk gamına sahiptir.

 

Özellikle karton endüstrisi için Thalia Katlamaya Uygun UV mürekkepleri, yüksek mürekkep kapsamı veya koyu renk uygulamalarının katlanma sorununu çözer. Özel formülasyonları sayesinde uzun bir süre geçmesine rağmen kuruduktan sonraki elastikiyetlerini korurlar. Böylece, maliyeti düşürmek ve sürdürülebilirliği artırmak için büyüyen bir trend olan küçük kutular ve daha ince levha uygulamalarında tipik olan yüksek hızlı katlama-yapıştırma, pilyaj ve keskin açılar için idealdirler.

 

Yeni MASTERCUT 165 PER: Tüm uygulamalar için tek çözüm

BOBST, portföyünün amiral gemisi  olan düz kalıplı kesim makinesi MASTERCUT 165 PER'in yeni bir versiyonunu piyasaya sürüyor.

 

Oluklu mukavva ve kartonu eşit derecede iyi işleyebilen makine, yeni Dual Stream sistemi sayesinde mükemmel desteler ve palet üzerinde boşaltmaları yapılmış ürünler sunuyor. Yeni karbon gripper bar, saatte 7.500 tabakaya kadar artırılmış çalışma hızı sağlarken, otomatik atık çıkarma özellikli hat içi kalite kontrolü sıfır hatalı paketleme sunar.

 

BOBST MASTER RS 6003: Pantone onay damgası

Esnek ambalajda, BOBST'un gravür baskı için kullandığı genişletilmiş renk gamı (oneECG) teknolojisi Pantone tarafından tamamen onaylandı. Bu, BOBST MASTER RS 6003 gravür baskı çözümünün resmi olarak Pantone arşivindeki bilgileri gerekli hassasiyet düzeyinde yeniden üretebildiği ve müşterilere kolaylık sağladığı anlamına geliyor.

 

 

BOBST, stratejik ortaklıklar yoluyla sunduğu hizmetleri daha da güçlendirmeye devam ediyor.

BOBST Connect, yazılım yolculuğumuzun temel taşıdır. Veri ve bulut tabanlı yazılım yeteneklerini güçlendirmek için BOBST, Microsoft ile başarılı işbirliğini sürdürmeye ve genişletmeye devam ediyor. Bu işbirliği; giderek artan yapay zeka odaklı bir ortamda, BOBST'un müşterilerine son teknoloji yazılım çözümleri sunması için gereken bulut tabanlı altyapıyı, uzmanlığı ve veri güvenliğini sağlıyor.

 

BOBST, kısa bir süre önce ambalaj sektöründe dijital çözümler geliştiren Fransız şirketi Packitoo ile stratejik bir ortaklığa imza attı. Packitoo HIPE, fiyat tekliflerini otomatikleştiren, ambalaj projelerini yöneten, üreticiler için web'den paketlemeye alışveriş sitelerini destekleyen web tabanlı bir satış aracıdır.Bu ortaklık, BOBST'un marka sahiplerinden dönüştürücülere ve ekipman tedarikçilerine kadar tüm ambalaj değer zincirini dijitalleştirme ve birbirine bağlama stratejisiyle uyumludur.

 

BOBST olarak, konfeksiyon çözümlerimizin ambalaj endüstrisinin geleceğini nasıl şekillendirdiğini, paydaşlarımızın ilk elden deneyimlemesi için drupa 2024’te benzersiz bir stant ve öz verili ekibimiz ile yer aldık.

 

Σχόλια


bottom of page