top of page

TEKNOVA 2024 DRUPA

TEKNOVA 2024 DRUPA FUARINDA

YENİ ÜRÜNLERİNİ SERGİLEDİ

  

Dilay hanım 2024 Drupa fuarı kısaca sizden dinleyebilir miyiz?

8 yıl aradan sonra Drupa ‘ da olmak bizler için çok heyecan vericiydi. Ekip olarak, yaklaşık bir yıldır fuar için çok sıkı hazırlandık. Teknova olarak diğer senelerde yaşadığımız tecrübelerimize istinaden fuara beklentimiz oldukça yüksek bir şekilde geldik. Fuarın ilk haftası yoğun ve keyifli geçti. Son günlerde genel olarak fuardaki ziyaretçi sayısı azaldı. Fakat kümülatifte oldukça fazla potansiyel müşteri ile tanışma fırsatı yakaladık. Teknova olarak yaklaşık 45 ülkeye olan ihracatımızı arttırmak ve yeni ülkelere ürünlerimizi tanıtmak için güzel bir fırsat oldu. Standımıza Hindistan, İran, Rusya, Macaristan, Kanada, Yeni Zelanda, Çin, Almanya ve İspanya gibi ülkelerden gelen birçok ziyaretçimiz oldu.

Teknova yaklaşık 10 ‘ a yakın global markanın temsilciliğini yapıyor. Drupa fuarında da  markalarımızın tanıtımlarının yanı sıra, kendi üretimimiz olan su bazlı flexo mürekkepler, su bazlı dispersiyon laklar, baskı kimyasalları, uv ve led uv laklarımızın tanıtımlarını da gerçekleştirdik.

Umuyoruz ki standımıza gelen bütün misafirlerimize keyifli bir deneyim yaşatabildik. Bir Türk firması olarak Almanya’da Drupa fuarında ülkemizi temsil etmekten gurur duyduk.Ahmet bey  kısaca drupa fuarını sizden de dinleyebilir miyiz?

Bildiğiniz gibi Drupa fuarı pandemide iptal edildi  ve 8 yıldan beri yapılmıyordu. Fuardan beklentimiz geçen yıllardaki tecrübelerimize göre oldukça yüksekti fakat 2016 yılına göre kıyaslarsak katılımcı sayısında bir düşüş gözlemledik. Bunun birçok sebebi var örneğin ekonomide yaşanan global kriz, ülkeler arasındaki gerginlikler ve sık sık yaşanan vize problemleri nedeniyle ziyaretçi sayısında azalma olduğunu söyleyebiliriz. Teknova olarak bize gelen ziyaretçilerin çoğu iş birliği yapmaya hazır bir şekilde standımızı ziyaret etti. Hatta fuar sırasında ilk siparişlerimizi aldığımız firmalar oldu. Drupa fuarından iyi bir sonuç aldığımızı düşünüyorum..

 

 

Opmerkingen


bottom of page