top of page

Firma Yetkilisi Muhammed Ali Sezgin;

 

Firma yetkilisi Muhammed Ali Sezgin;

‘’ Matbaa sektöründe her zaman yüksek kalitede hizmet vermek, %100 müşteri memnuniyeti temel ilkemizdir’’

 

 "Güvenirlik" ve "Kusursuz Hizmet" işimizin sadece bir parçası Kalitenin, üretim sürecinin tamamıyla ilgili olduğuna inanır, fiyat talebinden başlayarak, teslimata kadar her süreci hassasiyetle sürdürürüz diyen şirket yetkilisi Muhammed Ali Sezgin sorularımızı cevapladı..
 

Muhammed bey, kısaca kendinizden biraz bahseder misiniz?

Muhammed Ali Sezgin 1999 İstanbul doğumluyum. Küçük yaştan beri matbaanın içindeyim diyebilirim. 2015 yılından itibaren iş anlamında çıraklıkla bu işe başladım. Şuan hem matbaada çalışıyor hem de Marmara Üniversitesinde İşletme okuyorum. Kardeşim  Adem Sezgin ile üçüncü kuşak olarak sektöre hizmet veriyoruz.

Firmanızın kuruluşundan itibaren bugüne gelinceye kadar süreci anlatır mısınız?

Firmamız 1974 yılında dedem Cevdet Sezgin tarafından Gaziantep de kuruldu. Dedem 1955 yıllarında gazetecilikle meslek hayatına başlamıştır. Dedemden sonra  babam Süleyman Sezgin devralmış şimdi ise iki kardeş üçüncü kuşak olarak işlerimize devam etmekteyiz. Firmamızda 20-25 adet çalışanımız var İstanbul daki  matbaamızda sektöre hizmet vermekteyiz.

Sektöre sunduğunuz ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Bizim işimiz karton ve karton ürünleri ile üretilen her şey. Bobin halinde kağıdımızı ithalatçıdan alıp müşterimize mamul olarak gönderebiliyoruz. Ürettiğimiz Baskılı Kutu Modelleri Ajans Vista; tasarım, baskı öncesi, baskı, baskı sonrası (selefon, kesim ve yapıştırma) olarak tam teşekküllü makinalarla hizmet veren imalatçı firmayız . Müşterilerimize özel tasarlar üretilir. Matbaa Hizmetlerimiz ;Ajans Vista olarak yüksek kapasiteli baskı makinası parkurumuz, konusunda uzman ekibimiz ve grafik alanında profesyonel tasarımcılarımız ile her türlü baskı ihtiyacınızı karşılayabiliriz.

Makine parkuru ndan bahseder misiniz?

Kendi bünyemizde dışa bağlı kalmadan bir matbaaya ne lazımsa o makine parkuruna sahibiz. CTP KALIP POZLAMA, ROLAND 705+LAK, BİLHÖFER SICAK SELEFON 100*140, BOBİN EBATLAMA 145 LİK, 3 ADET 70*100 BOBST KESİM, 4 ADET KUTU KATLAMA YAPIŞTURMA, 2 ADET KAZANLI, 2 ADET KESİM PEDAL,1 ADET SICAK VARAK YALDIZ

2023 yılı firmanız açısından nasıl geçti, 2024 yılının yarısı nasıl geçti?

Dünya genelinde sıkıntılı günler yaşandı yaşanmaya devam ediyor Pandemi savaş ekonomi deprem v.s sıkıntılar sayabiliriz fakat şirketlerin bütün hatalarını başındaki insanlar yapar. Bütün başarıları da  başındaki yetkili yapar diyenlerdenim.  Bundan dolayı alt yapısı küvetli işini doğru yapan bir iş yeri sıkıntılar olsa da bu sıkıntıları atlatacaktır bizde bunu yapmanın gayreti içindeyiz.

Sektördeki rakiplerinizden bir adım önde olmak için neler yapıyorsunuz?

Evet sektörde çok firma var fakat sektörde hiç kimse bizim rakibimiz değil, dostumuzdur. Bizi de özel kılan bu düşüncedir. Biz satış yapamadığımız zaman bize müsaade etsinler, onlar satış yapamadıkları zaman biz onlara müsaade edelim. Bütün dostlarımıza Allah çok versin. Rekabet  rakip bize yutturulmuş bir oyundur diye düşünüyorum.

Sektörde ki eleman sıkıntısı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Her sektörde olduğu gibi  bizim sektörümüz dede eleman sıkıntısı yaşıyoruz. Genç insanları mutlaka yetiştirmeye çalışıyoruz. Kendi bünyemizden sürekli eleman yetiştirmek için gayret ediyoruz. Yetişmiş eleman bulamasak yetiştirilmek üzere eleman buluyoruz. O açığımızı öyle kapatıyoruz.

Fuarlara katılım sağlıyor musunuz?

Sektörümüzdeki bütün fuarları yakından takip ediyoruz hangi alanda hangi yenilik yapılmış ne tür teknoloji çıkmış bu teknolojiyi nasıl alıp kullanırız diye fuarları ziyaretçi olarak geziyoruz. Ambalaj fuarına 2-3 defa katılmayı planladık fakat yer bulma sıkıntısı yaşadık umarım bu sene veya gelecek sene fuara katılıp stant açarız.

Sektöre bir mesajınız var mıdır?

Sektörümüzde çok rekabet var. Herkes malını hak ettiği değerde satsın. Aşırı rekabetten kaçınalım. Kaliteli ürünlerimizi rahatça satalım. Tüm sektörümüze hayırlı kazançlar dilerim. 

 

 

 

Comments


bottom of page