top of page

Kaliteli hizmetin, hızlı teslimatın adresi‘’ ULAŞ AMBALAJ SELEFON ‘’


Kaliteli hizmetin, hızlı teslimatın adresi

‘’ ULAŞ AMBALAJ SELEFON ‘’

Maltepe, Davutpaşa Emintaş Matbaacılar Sitesinde Baskı sonrası hizmeti veren Ulaş Ambalaj Selefon firma sahibi Ulaş Al beyle gündeme dair söyleşi gerçekleştirdik.


Ulaş bey size tanıyabilir miyiz?

Ulaş Al 1993 istanbul doğumluyum. Haydarpaşa Teknik Lisesinden mezun olduktan sonra Ulaş Ambalaj Selefon firmasının ikinci kuşağı olarak 2011 yılından itibaren babamdan firmayı devraldım firmayı yönetiyorum.

Ulaş ambalaj selefon hakkında neler söylemek istersiniz?

Firmamız 1993 yılında kurulan sektörde bilinen tanınan bir işletme. 1993- 2011 yılları arasında sektöre serigrafi dalında hizmet verdik. 2011 yılında firmaya ben dahil oldum ve serigrafide son teknolojilerle hizmet vermeye devam ettik. 2018 yılında selefona geçtik yatırımları bu yönde yaptık sektörümüze hem serigrafi hemde selefonda fason hizmeti vermeye devam ediyoruz.

İş akışı konusunda neler söylemek istersiniz?

Firmamız baskı sonrası hizmet veriyor, Baskısı yapılan iş bize geldikten sonra hangi işlem isteniyorsa selefon veya serigrafi lokal lak kabatma lak simli lak veya yaldız ne isteniyorsa bunları en kaliteli bir şekilde yapıp müşterimize en kısa zaman da teslim ediyoruz.

Ulaş ambalaj selefonun 2022 yılı nasıl geçti hedeflerinizi yakaladınız mı bu konuda neler paylaşmak istersiniz?

Firma olarak piyasa şartlarının olumsuzluklarına rağmen 2022 yılını iyi bir şekilde hedeflerimizi yakaladık diyebilirim.

2023 yılı ilk 6 ayı nasıl geçti son altı ayı hakkında neler düşünüyorsunuz?

2023 yılının ilk altı ayını seçim yılı olarak hareketli geçirdik sıkıntılar olsa da koyduğumuz hedeflerimizi aksatmadan devam ediyoruz. Seçim havasını atlattık son altı ayın ilk altı aya göre daha iyi ve hareketli geçeceğini düşünüyorum biz bütün planlarımızı müşterilerimizin memnuniyeti için yapıyoruz onlar için en iyi hizmeti vermenin çabasındayız.

Makine parkurundan bahseder misiniz? İlerleyen günlerde yatırım düşünüyor musunuz?

Büyük ebatta olarak selefon makinemiz mevcut bunun yaninda tam otomatik 2 adet 70x100 – 57x82 serigrafi makinemiz var. Yatırım olarak Bobst kesim makinesi düşünüyoruz birde iş yoğunluğunun bulunduğu Istanbul Avrupa yakasında şube açmak planlarımız arasında

Ulaş bey pandemi sürecinde tüm sektörler etkilendi sizing sektörde etkilendi firmanız bu süreci nasıl atlattı?

Evet büyük bir salgındı dünya etkilendi ülkemiz etkilendi tabi biz firma olarakta etkilendik 6 aya yakın bir süreç neredeyse kapalı kaldık fakat bu süreçte bile hiçbir müşterimizi mağdur etmedik alt yapımızı stoklarımızı oluşturmuştuk bu bize artı yönde değer kattı.Devamında sağlık koşulları önlemleri alarak özellikle maske , hijyen, mesafe kurallarını uyguladık ve işimizin başına gelerek hizmetlerimize devam ettik.

Son 2 yıla yakın sektörde hammadde sıkıntısı yaşandı bu konuda neler söylemek istersiniz? Bu durumu müşterilerinize yansıttınız mı?

Bütün sektörlerde sıkıntılı süreçler yaşandı fakat biz bu konuda biraz daha şanslıydık bir kaç tedarikçiyle çalışıyorduk depolarımızda stoklarımız mevcuttu bundan dolayı bu konuda sıkıntı yaşamadık vede müşterilerimize de yansıtmadık diyebilirim.

Firma olarak fuarlara konusunda düşüncelerinizi alabilirmiyiz?

Ulaş Ambalaj olarak fuarlarda yer almadık ama sektörümüzü ilgilendiren bütün fuarlara ziyaretçi olarak katılıyoruz yeni teknolojileri inceliyoruz ilerleyen yıllarda bizde fuarlarda olmayı planlıyoruz.

2023 Yılı içerisinde asrın felaketi depremi yaşadı ülkemiz bu konuda neler söylemek istersiniz?

İlk önce depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan Rahmet yaralılara şifalar diliyorum. Büyük bir deprem yaşadık ülke olarak herkes üzerine düşen yardımı yaptı diyebilirim bizde firma olarak deprem bölgesine gücümüz yettiği kadar yardımlarda bulunduk.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey varmı?

Tüm sektörümüze bereketli kazançlar diliyorum. Matbaa dijital dergisi nede bizi müşterilerimizle buluşturduğu için teşekkür ediyorum.
Comments


bottom of page