top of page

Koenig & Bauer drupa’dan Olumlu Sonuçlar Aldı

Koenig & Bauer drupa’dan Olumlu Sonuçlar Aldı

 
·       Koenig & Bauer ziyaretçi sayıları ve tamamlanmış siparişleri ile başarılı bir fuar geçirdi. Uçtan uca ambalaj çözümlerine gösterilen ilgi etkileyiciydi.

 

Koenig & Bauer, 28 Mayıs - 7 Haziran tarihleri ​​arasında dünyanın en büyük ve lider baskı teknolojisi fuarında geniş ürün portföyünü ve çok sayıda dijital yeniliğini salon 16'da sundu.

 

Dijital zekâ Kyana heyecanlandırdı

Koenig & Bauer, drupa'da geleneksel baskı ile son teknoloji ürünü yapay zekâ ve veri tabanlı teknolojilerin birleşiminin baskı sektörünün geleceğini nasıl şekillendirdiğini gösterdi. Müşterilerle yapılan sayısız görüşme, dijital üretkenlik araçlarının baskı ve sonlandırma teknolojilerine yatırım yapmada belirleyici faktör haline geldiğini doğruladı ve canlı demolarda dijitalleşmenin gördüğü ilgi sektörün değişimini ortaya koydu.

Dijital zekâ Kyana, ziyaretçilerin gözleri önünde canlandı ve kendisini sanal ortak sunucu olarak ilgilenen izleyicilere kişisel olarak tanıttı. myKyana portalı kendisini dijital ürün dünyasının merkezi olarak sundu ve dijitalleşmenin şirketlerin verimliliğini, üretkenliğini ve sürdürülebilirliğini nasıl artırabileceğini etkileyici bir şekilde vurguladı.

Kyana Assist drupa ziyaretçilerini heyecanlandırdı. Baskı endüstrisindeki ilk yapay zekâ sohbet robotu, Koenig & Bauer müşterilerinin Kyana ile doğrudan etkileşime girmesine ve bekleme süresi olmadan doğrudan destek almasına imkân tanıyor.

 

Yeni bağlantılı ambalaj çözümü FOLLOW, marka sahiplerinin ve ambalaj üreticilerinin özellikle ilgisini çekti. Yenilikçi platform, ambalajı uçtan uca multimedya iletişim kanallarına dönüştürüyor ve tüm tüketici deneyimini yeni bir düzeye taşıyor. Artırılmış gerçeklik özellikleri ve oyunlaştırma unsurlarıyla FOLLOW, nefes kesici bir ürün deneyimi sağlıyor. Ayrıca platform, Dijital Ürün Pasaportu gibi gelecekteki düzenlemeleri de yerine getirerek ürünlerin sürdürülebilirliğine ve izlenebilirliğine katkıda bulunuyor.

 

Tabaka beslemeli ofsete küresel ilgi

Saatte 22 bin tabakaya varan baskı hızlarıyla, lâk üniteli ve uzatılmış çıkış ünitesi ile yedi renkli Rapida 106 X, dünyanın en hızlı orta format tabaka beslemeli ofset baskı makinesi olma özelliğini taşıyor. Koenig & Bauer, güçlü bir sipariş alımıyla özellikle tabaka ofset bölümünde kendi hedeflerini aştı. Siparişler, tüm format sınıflarının yanı sıra uçtan uca ambalaj iş akışının bir parçası olarak drupa'da sergilenen baskı sonrası alanıyla da ilgiliydi. CutPRO X 106 serisindeki yenilikçi rotary şekilli kesim, flat bed şekilli kesim ve katlama yapıştırma makinelerine büyük ilgi vardı.

 

Alius 90 ile maksimum verimlilik ve otomasyon

Koenig & Bauer Duran, 2024 drupa’sında gelişmiş özelliklerle donatılmış Alius 90 Katlama Yapıştırma Makinasını sergiledi. Canlı demoda dakikada iki bin kutu katlama yapıştırma kabiliyetini ispatlayan Alius 90, 600 metre/dakika bant hızıyla uzun tirajlı kutular için yüksek verimlilik sağlayan bir model. Tüm diğer Omega katlama yapıştırma makinelerinde olduğu gibi tüm yardımcı ekipmanlarla kusursuz ve kolayca entegre çalışabilen Alius, ön besleme (prefeeder) ve tam otomatik toplama, paketleme çözümü (Omega E-Pack) ile ilave personel ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Hızlı çalışma esnasında yere sağlam basan Alius’un gövdesinde 30 mm’lik sert çelik kullanıldı.

 

Hızlı, elektronik ön ayar ile operator dostu

Üstün elektronik ekipmanlarla güçlendirilen Alius, geniş dokunmatik ekran ve dijital pozisyonlama göstergeleri ile operatöre yardımcı oluyor. Yüksek tirajlı kutuların tekrar üretimleri, hafıza eklentisi sayesinde (Omega Memory with motorized carriers and calculation tool) tam servo kontrolü, karton çiziminden hesaplamayla akıllı otomatik ön ayar ile durma zamanlarını minimize ediyor.

 

Başarıyla tamamlandı

drupa 2024 Koenig & Bauer Duran adına tabaka ofset ve sonlandırıcıları ile başarılı bir fuar olarak hatırlanacak. Fuar esnasında alınan katlama yapıştırma makine siparişlerin büyük kısmı Avrupa’dan geldi. Bu da şirketin küresel pazardaki konumunu koruduğunun ve güvenirliliğinin arttığının işaretiydi.

Σχόλια


bottom of page