top of page

"Konica Minolta Bizi Yanıltmadı."


Ankeba Etiket Yöneticisi Üzeyir Devlet:

“Bugün Konica Minolta AccurioLabel 230 ile sektördeki büyük bir açığı kapattı. Bizi yatırım kararımızın doğruluğu konusunda yanıltmadı. İşlerimizi kolaylaştırıyoruz. Zaman açısından çalışan açısından istifade ediyoruz. Minimum zaman ve iş gücü ile etiket üretebiliyoruz.”


Konica Minolta AccurioLabel 230 ürününe yatırım yapan Ankeba Etiket Yöneticisi Üzeyir Devlet, yatırımlarını ve bu yatırımların erken sonuçlarını değerlendirdi:


Ankeba Etiket, 2011 yılında etiket ve ambalaj üzerine üretim yapmak amacıyla kuruldu. Ambalaj üretimi yapmak üzere çıktığımız yola, 2014’de yaptığımız etiket baskı makineleri ile devam ettik. Önce Gallus ile başladık ve devamında Nilpeter modellerine yatırım yaptık ve nihayetinde Konica Minolta’dan da dijital baskı yatırımı yaptık. Bu süreçte dijital baskı yatırımı için on iki senedir beklemedeydik. Bugün Konica Minolta, AccurioLabel 230 ile sektördeki büyük bir açığı kapattı ve bizi yatırım kararımızın doğruluğu konusunda yanıltmadı. Sayesinde işlerimizi kolaylaştırıyor, zaman tasarrufu ve çalışan açısından istifade ediyor, minimum zaman ve iş gücü ile etiket üretebiliyoruz.” Sözlerine yer Verdi ve

sözlerini şöyle sürdürdü:


Hızlı teslimat çok önemli

“Rulo etiket ile ağır sanayinin yanı sıra gıda ve medikal alanında geniş çaplı üretim yapan fabrikalara hizmet veriyoruz. Genel olarak kuşe, termal, opak ve şeffaf PE kâğıtlara baskı yapıyoruz. İhtiyaca göre, farklı baskı altı malzemelere de baskı fırsatı sunuyoruz.

Konica Minolta, bu makinesi ile hızlı teslimatın yanı sıra kısa tirajlı etiketlerin kolayca üretimine yardımcı oluyor. Bunun ne anlama geldiğini etiket matbaacıları çok iyi anlarlar. Üreticiler acil de olsa kısa tirajlı da olsa bir etiket için birkaç günlük üretim sürecini göze alırlar. Baskı öncesi süreçler bunun en önemli etkileyicisidir. Ama AL 230 sayesinde tasarımın ardından hemen baskıya girebiliriz. Bir gün ya da üç gün beklemek yerine bir saat içinde üretime geçebiliyoruz. Bu süreç, verimliliğimizi artırmakla birlikte pazardaki tercih sebeplerimizi de geliştirmiştir.”


Kendini ispatlayan marka

“Konica Minolta’dan ayrıca beklentimiz, bu makinesinin, sonlandırma makineleri ile inline olarak çalışabilir hale getirmesidir. Konica Minolta, piyasaya kendini ispat etmiş bir marka olarak bu sektöre fayda sağladığını kanıtlamış bir markadır. Bu süreçte gelişmeleri takip edecek ve merakla bekliyor olacağız.”


Dijital etiket üretimi için geliştirilmiş makine parkı

Konica Minolta Türkiye Endüstriyel Baskı Departmanı Satış Müdürü Z. Murat Sipahioğlu, Konica Minolta’nın bobinden bobine etiket baskı ve sonlandırmasında tüm hattı karşılayan bir makine parkına sahip olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Dijital baskı teknolojilerinin sunduğu avantajları en iyi biçimde sağlayan AL 230 ile birlikte, 40 metre/dakika hızda daha yüksek verimlilik ve beyaz renk ilavesi ile şeffaf etiketleri de basabilen AL 400 modelimizin yanı sıra Grafisk Maskinfabrik (GM) ile birlikte geliştirilmiş kesim makinesi, MGI Octopus yüksek hızlı sonlandırma çözümü ve kısmî lak+sıcak yaldız eklemesinde rakipsiz JV3D Web Compact makinelerimiz bulunmaktadır. Konica Minolta, yüksek teknolojiye bağlılığını ve Ar-Ge çalışmalarının üstün sonuçlarını, bobinden bobine dijital etiket baskı ve sonlandırma makineleri ile de açıkça ortaya koymaktadır.”


Kullanıcı dostu AL 230

Ankeba Etiket’te Grafik Tasarım ve Dijital Baskı Operatörü olan Sönmez Yatağan ise AccurioLabel 230’a dair görüşlerini şöyle dile getirdi: “Konica Minolta, Türkiye’nin teknik servis kurulumu ve üretime alınmayı takiben de eğitimi en kısa sürede ve sorunsuz biçimde gerçekleştiren markasıdır” diyor. AL 230 modeli, etiket baskısında baskı sürecimize önemli bir katkı sağladı. Baskı yönetimini basite indirgemekle birlikte, dijital baskıda tabaka alanındaki eski tecrübelerime kıyasla kullanıcı dostu ve hızlı üretime geçebilen bir makine olduğunu söyleyebilirim. Kuşe kâğıt, opak PP gibi baskı altı malzemelerde on bine ulaşan kısa tirajlı etiketlerde de çok başarılı. Baskı kalitesi kıyaslamasında da gayet başarılı buluyorum ve Konica Minolta’nın bu alanda çok gelişmiş bir çözüm sunduğunu düşünüyorum.”


Ankeba Etiket Satış ve Üretim Müdürü Arif Uygun ise; AL 230 yatırımını şöyle değerlendiriyor: “Matbaamızın müşteri taleplerine paralel ortaya çıkan ihtiyacına yönelik, dijital baskı yatırımı kararı aldık. Daha önceden düşük adetli baskıları, mevcut iki letterpress makinemizle verimli ve kabul edilebilir maliyetlerle basamıyorduk. Müşterilerimizin, etiket stoğu tutmak yerine anlık talepleri ile versiyonlama ihtiyacı, dijital baskıyı kaçınılmaz hale getiriyor. Örnek vermem gerekirse bugün yaptığımız on altı farklı baskıda 200 adet ile 3 bin adet arasında değişen farklı tirajlar isteniyordu. Bu sebeple AL 230, işlerimizde bize kolaylık ve esneklik sağlarken, ekonomik üretim de sağlayan bir yatırım haline geldi. Baskı kalitesi açısından da müşteri memnuniyeti oldukça iyi. Özellikle bas kes dijital etiket baskısı ile kıyaslandığında tartışılmaz biçimde önde. Geleneksele kıyasla %90 oranında eş değer baskı yapabiliyoruz. Teknik servise de bu vesile ile ayrıca teşekkür ederiz. Çünkü oldukça hızlı bir çözüm kabiliyeti ile günlük sarf tedariği ve bilgi akışında çok iyi çalışıyorlar.”


AccurioLabel 230 Kıdemli Satış Danışmanı Aytekin Özgan ise; “Ankeba Etiket’e yatırım kararlarında Konica Minolta’yı tercih ettikleri için teşekkür ederiz. Konica Minolta olarak etiket sektöründe üretim verimliliğini ve kalitesini artıracak çözümlerimiz için bizi takip etmeye devam edin.” Ifadelerine yer Verdi.

Comments


bottom of page