top of page

Konica Minolta ile Dijital Devrim Devam Ediyor…

Dijital Devrim Devam Ediyor…


“Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı Kurucularından Emine Yıldız:

“Gücümüzü, işimizi severek yapmamız, tecrübemiz, kaliteli ve güvenli yapımızdan alıyoruz.”


Konica Minolta'da yer alan “Üretim Baskı Ürünlerinin” gelişim geçmişinde AccurioPress C14000 ve C12000, yeni neslin başyapıtları olarak tanımlanıyor. Yeni amiral gemisi modelleri, eşi benzeri görülmemiş baskı kalitesi, şaşırtıcı medya esnekliği ve en yüksek otomasyon derecesi sayesinde kendilerini diğerlerinden kolayca ayırıyor. Dakikada 140 sayfaya varan hızlarıyla (C12000 için dakikada 120 sayfaya kadar), AccurioPress C14000 ve C12000), kolay bir kullanım sağlayan operatör dostu arayüzünü kullanarak; çok çeşitli ortamlar üzerinde tutarlı, güvenilir, kolay ve verimli baskı yapabiliyorlar. Baskı kalitesini anında otomatik olarak ayarlayan AccurioPress C12000 ile bugün ve yarın, ilk sayfadan (100. sayfaya hatta 1000. sayfaya) kadar her zaman müşterilerinin beklediği kaliteyi tam olarak üretebiliyor. Gelişmiş Otomatik Denetim Teknolojisi, matbaanızdan kusursuz baskıların çıkmasını garanti ederken, aynı zamanda müşterilerinizin size geri dönmesini ve ürünlerinizin geri gelmemesini de sağlar! İstanbul Anadolu Yakası’nın öncü matbaalarından biri olan Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı’nın kurucularından Emine Yıldız, Necati Yıldız ve ikinci yöneticisi Berkay Yıldız ile son tabaka beslemeli dijital baskı yatırımları hakkında görüşmek için Konica Minolta AccurioPress C12000’in üretime alınmasının hemen ardından bir araya geldik. Kendileri ile hem Yıldız Matbaa Dijital Baskı’nın kurumsal alt yapısı, hem de yeni yatırımları hakkında konuştuk.

“Gücümüzü işimizi severek yapmamızdan, tecrübeli, kaliteli ve güvenli oluşumuzdan alıyoruz” diyen Emine Yıldız; “Dijital baskının pazardaki baskı payının artması ile beraber yatırımlarımız da arttı ve güçlenerek artmaya devam ediyor” şeklinde konuştu ve sorularımızı yanıtladı.“Yıldız Matbaa’nın yönetim ilkeleri kurumsal sürekliliğimize, ikinci kuşak olan Berkay Yıldız’ın dijital sektördeki deneyim ve vizyonu ise yatırım planlarımıza yansımıştır.”Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı’nın kısa tarihi ile gelişimini özetler misiniz?

Emine Yıldız: Necati Yıldız ve Emine Yıldız‘ın kurucusu olduğu firmamız Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı, tecrübesi, kalitesi ve yatırım gücüyle dikkatleri üzerinde toplamış, örnek teşkil eden köklü bir aile şirketidir. Necati Yıldız, şirket temellerini 80’li yıllarda serigraf baskı ile atarken, 85’li yıllarda Cağaloğlu’nda renk ayrımı operatörlüğü ile başlayan deneyimini, Anadolu Yakasındaki film atölyesi ile devam ettirdi. Emine Yıldız, 90’lı yıllarda grafik tasarım ile mesleğe başladı ve sektörde ilerlemeye devam etti. Yıldız Matbaa, sektörde işin mutfağından gelen girişimci bir firma olarak biliniyor. Ofset baskı ile biryandan girişimlerimize devam ederken, zaman içinde dijital baskı ile güç birliği yaparak, dijital baskı teknolojisinin geldiği her aşamayı sürekli takip edip yenilik ve gelişimin yollarını aramaktayız…


Dijital baskının pazardaki baskı payının artması ile beraber yatırımlarımız her geçen gün arttı ve güçlenerek de artmaya devam ediyor. Bizim yatırım yapmamızdaki en büyük güç, işimize olan saygımız, sevgimiz ve ikinci kuşağın devam edebilme becerisidir. Yıldız Matbaa’nın yönetim ilkeleri kurumsal sürekliliğimize, ikinci kuşak olan Berkay Yıldız’ın dijital sektördeki deneyim ve vizyonu, yatırım planlarımıza yansımıştır. Kısaca yatırımlarıyla öncü bir firma konumundadır. Gelecek süreçte farklı yatırımlarımızı hayata geçirmek için heyecanla 2024 Drupa Fuarı’nı beklemekteyiz.


Gücümüzü, işimizi severek yapmamızdan, tecrübeli ve kaliteli oluşumuz ile güvenli olmamızdan alıyoruz… Ekibimizle birlikte kurumsal firmalara, matbaa ve ajanslara, Türkiye genelindeki uluslararası çalışan tüm sektörler ile müşterilerimize yönelik geniş ürün yelpazemiz ve makine parkurumuzla hizmet sunmaktayız. Uygun fiyat, kaliteli ürün, hız yönetimi konusunda tecrübeli ve iddialıyız.


Konvansiyonelden gelen ve halen konvansiyonel üretim yöntemlerini kullanan bir matbaa olarak dijital baskı süreçlerini deneyimlemeye ne zaman başladınız ve bu durum üretiminize nasıl bir katkı oluşturdu?

Necati Yıldız: Ofset baskıya kıyasla son kullanıcıya birebir örnek verme şansı ve devamında yapılan örneğin aynısını sunabilme fırsatı, dijital baskı için çok ciddi bir avantaj sağladı. Ofset baskıdaki gibi kâğıt firesinin %5 fazla veya eksik olma olasılığı gibi durumlar, dijital baskıda yoktur. Ama bunların devamlılığını sağlayabilmek, makine almak ile sonlanmıyor. Servis ve değişmeyen parça kalitesi çok önemli. Konica Minolta’nın, imza attığımız ilk alınan renk ve baskı kalitesindeki örneklerini beş yıl boyunca sözleşmeli olarak garanti ediyor olması, bizim için çok ciddi bir güven unsurudur.


C12000 den beklentileriniz ve edindiğiniz avantajlar konusunda bilgi verir misiniz?

Berkay Yıldız: Tabaka dijital makinelerde 20 yılı aşkın süredir bir sektör tecrübemiz var. Tonerli sistemlerde fırın çok önemlidir, kopya hızı arttıkça da önemi artar. C12000’in fırınının çok hızlı soğuyarak ısınabilmesi çok verimli bir işlem olmuştur. Bu sayede çeşitli işleri peş peşe gönderdiğimiz durumlarda dahi bekleme yapmadan baskıya devam edebilen bir özelliğe sahip. Biling Counter sistemi ile toner yoğunluğu olmayan işlerde, bize ekstra katkı sağlıyor. Accurioflux ise kesinlikle kullandığımız en iyi baskı öncesi RIP programı.

Hem hızlı hem de değişken datalı işlerde çok basit ve çok yetenekli.


Bugünden yarına Yıldız Matbaa için neler söylersiniz?

Necati Yıldız: Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi sunarken ilk olarak müşterilerimizin memnuniyetine, ürün ve hizmet kalitesine özen gösteriyor, yüksek teknolojik donanıma sahip makine parkurumuz ve deneyimimiz ile değişimi, gelişimi, büyümeyi yakından takip ediyoruz. Karşılıklı güven ile firmaya, kişiye, işe ve emeğe saygılı, sektöründe uzman bir firma olarak hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Biz müşterilerimize ulaşana kadar tüm süreçleri bilir ve yakından takip ederiz. Kaliteli üretim anlayışımız, güven veren köklü kurumsal yapımız, teknolojiyi yakından takip eden vizyonumuzla her yıl büyüyerek bugünlere geldik ve büyüyerek yolumuza devam etmekteyiz… Yıldız Matbaa’da üretilen her ürün titiz, sabırlı ve özverili bir çalışmanın ürünüdür. Kalitemiz referanslarımız ile onaylanmıştır. Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı olarak, yarının baskı kalitesini ve hizmetlerini yine bugünden bizim için çok değerli olan tüm müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz. Yalnızca bir basımevi olmadığımızı, sunduğumuz hizmet kalitesiyle gösteriyoruz.
Comments


bottom of page