top of page

Konica Minolta Labelexpo Avrupa 2023 Fuarı’nda Tam Üretim İş Akışını SunduKonica Minolta Labelexpo Avrupa 2023 Fuarı’nda Tam Üretim İş Akışını Sundu


Ambalaj ve etiket pazarlarındaki tam üretim iş akışları, endüstriyel baskı pazarlarında büyüme süreci devam eden Konica Minolta tarafından yeni teknoloji ve gelişmeler ışığında Brüksel Belçika'da 11-14 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Labelexpo Avrupa 2023 fuarında tanıtıldı. Konica Minolta, Infosource verilerine göre 2021 ve 2022 yıllarında %25 ve %27 pazar payıyla, Avrupa'da dijital etiket baskı sistemlerinde lider marka oldu.Etiket baskı pazarına girme planlarını, ilk açıklamasının üzerinden on yıldan az bir süre sonra hayata geçiren Konica Minolta Labelexpo'yu, müşterilerine ve diğer fuar katılımcılarına dijitaldeki fırsatları nasıl yeniden düşünebileceklerini göstermek adına, etiket ve ambalaj üretiminde yenilikçi, uçtan uca ekosistemler sunan bir platform olarak kullanıyor. Dijital etiket baskı sistemlerinde Avrupa pazar lideri olan ve birçok ödülün sahibi olmaktan ötürü gurur duyan Konica Minolta, MGI Digital Technology ve diğer ortaklarıyla birlikte paylaştıkları bir stantta, beş çalışan sistemi göstermek üzere bir araya geldi.

Labelexpo’da öne çıkanlardan biri de Konica Minolta'nın 2023 yılının başında piyasaya sürdüğü “AccurioLabel 400” tek geçişli dijital baskı makinesi oldu. Yüksek hacimli dijital baskı pazarlarını hedefleyen makine, dakikada 39,9 metreye varan hızlarda baskı yapabiliyor. Avantajları arasında otomatik renk ve yoğunluk kontrolü ile çalıştırma maliyetinde azalma ve beyaz tonerli beşinci renk istasyonu aracılığıyla daha geniş uygulama imkânları yer alıyor. AccurioLabel 400, Ekim ayında İstanbul’da gerçekleşecek Avrasya Ambalaj Fuarında da Türk etiketçileri için ilk kez Türkiye’de sergilenebilecek.

Fuarda, MGI'nın JETvarnish 3D, Web 400 ve Octopus Web makinelerinin yanısıra oluklu mukavva üreticileri, matbaalar ve kısa tiraj yüksek kalitede dijital inkjet kutu baskısı arayan marka sahipleri için tasarlanan Konica Minolta'nın PKG-1300'ü de sergilendi.

Bir diğer ürün ise Konica Minolta'nın “AccurioLabel 230” baskı makinesinin Grafisk Maskinfabrik'in (GM) DC330 Mini ile yapılandırılmasıydı. Kurulum, Industrial Inkjet Ltd (IIJ) ile yenilikçi ve son teknoloji ürünü bir inkjet özelleştirme ortaklığını içeriyor. UV mürekkeplerle güvenlik baskısında tanınmış bir küresel uzman olan IIJ, diğer reaktif mürekkep imkânlarını da sunuyor.

“AccurioPro Flux Label Impose” ve “Accurio Pro Dashboard'un” yanı sıra büyük ekranlarda görüntülenen iş ortağı çözümlerini de içeren kapsamlı yazılım paketleri, tümü etiketçiler için baskı imkânlarını harekete geçirmek üzere tasarlanan uçtan uca ekosistemlerdeki ilgi odağının bir parçası oldu. Ayrıca Konica Minolta'nın küresel bir ağ tarafından desteklenen ancak yerel olarak sunulan hizmet yetenekleri de sergileniyor.

Konica Minolta Avrupa Endüstriyel Baskı İş Geliştirme Başkanı Sacha-Vittorio Paolucci; "Labelexpo; müşterilerimizle ortaklık yaklaşımıyla dönüşüm yolculuğumuza devam ederken, uçtan uca kapsamlı ekosistemlerimizi sergilemek için bize mükemmel bir fırsat sunuyor" dedi: “Ürünlerimizi dijital etiket pazarında ilk kez sekiz yıldan kısa bir süre önce piyasaya sürdük ve şu anda dünya çapında 1.200'den fazla sistem sattık. Dijital etiket üretimi artık ana akım bir teknolojidir. Bu süreçte gelecekte de sınırları zorlamaya devam etmek ve dönüştürücülerin baskı imkânlarını harekete geçirmelerine yardımcı olmak istiyoruz.” sözlerine yer verdi.
Commenti


bottom of page