top of page

KONICA MINOLTA’NIN DRUPA HAMLESİ: POTANSİYELİ GÖRMEK

KONICA MINOLTA’NIN DRUPA HAMLESİ: POTANSİYELİ GÖRMEK

Bu yıl akıllı fabrika dijital üretim hatları ve MGI ortaklığıyla öne çıkan Konica Minolta

28 Mayıs -7 Haziran tarihlerinde Drupa Fuarı’nda yerini aldı.

 
Konica Minolta, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde yapılan Drupa Fuarı’nda yerini aldı. Daha önce benzeri görülmemiş şekilde tasarlanmış 2.400 metrekarelik standında, bugünün öncü dijital dönüşümünü temsil ediyor. Konica Minolta ve MGI’nin, birbiriyle bağlantılı altı alandan oluşan iki katlı fuar alanında, 30'dan fazla çalışan, neredeyse aynı sayıda makineye ve yazılım ekranına sahip olan ve bu alanda toner ve inkjet teknolojileri aracılığı ile geleceğin baskı odasında birbirlerini nasıl sorunsuz bir şekilde tamamladıklarını gösterdiler.

Drupa'daki en büyük yedinci standa sahip olan Konica Minolta, katılımcıların dijital dönüşüm süreçlerine yardımcı olmaya devam eden çözümlerini sunarken; bir teknoloji liderinin, uzmanlığını nasıl bütünsel olarak birleştirdiğini yakından görebilecekleri büyük bir alan imkanı sundu.  Marka planlamasından başlayıp baskı, üretim sonrası ve lojistik süreçlerine kadar uzanan gerçek ve uçtan uca çözümler, tek bir stantta yerini aldı.

 

Konica Minolta Drupa'da, en az 20 Avrupa prömiyeri gerçekleştirecek ve Drupa için ana mesajı olan sürdürülebilirlik, baskının değeri ve müşterilerin “Baskının Geleceğindeki Potansiyeli Nasıl Görebilecekleri” konularına güçlü bir şekilde odaklandı. Böylece, Endüstri 5.0 felsefesi doğrultusunda, sürdürülebilir üretimin yolları gösterilebilecek. Bu durum, yalnızca baskı değil, tüm süreçlerin toplam verimini artıran yardımcı teknoloji sayesinde emek tasarrufu ve kullanımının da kolay operasyonlarla başarılmasını sağlayacak.

 Konica Minolta İnovasyon ve Satış Süreçlerine Odaklanıyor

Drupa'da canlı olarak çalışan 30 sistem arasında Konica Minolta'nın yeni nesil HS-UV Inkjet Press'i AccurioJet 60000 de ilk kez Drupa'da sergilendi. Bu üst düzey modelin, AccurioJet KM-1e serisinin kalite ve teknolojisini takip ederek, müşteri değerini en üst düzeye çıkarmak ve kullanılabilirliği artırmak için daha da geliştirildiği belirtildi. AccurioJet 60000, saatte 6.000 tabaka (sph) gibi olağanüstü bir kapasiteye sahip, HS-UV Inkjet Baskı Makinesi ve baskı işlemlerinde, çok yönlülük ve verimlilik sağlayan çift taraflı baskı özellikleri sunuyor.

 

Konica Minolta, sıralı sensörlerin ve bir spektrofotometrenin kullanmasıyla sürekli olarak yüksek kaliteyi sağlamak için baskı sürecinin devamlı izlenmesine ve kontrol edilmesine olanak tanıyor. Konica Minolta'nın Drupa'da ilk kez görücüye çıkardığı bir diğer baskı makinesi de parlak ve canlı renkleri tutarlı bir şekilde basan, yüksek kroma toner kullanan AccurioPress C84hc. bu baskı makinesi, sıradan tonerlerin renk gamının getirdiği kısıtlamalardan arındırılmış yeni toneri kullanan dünyadaki tek platformdur. Bu ürünle Konica Minolta, özel tasarım evleri, reklam ajansları, şirketler ve markalara ulaşmayı hedefliyor.

 

Yapay Zeka ile Programatik Baskıyı Yeni Seviyelere Taşımak

Konica Minolta marka sahipleri, tasarımcılar ve kreatiflerle birlikte çalışan Influencer'ları da etkilediğinden, Drupa'da aralarında “Ex Kansei” adlı yazılımı da bir prömiyerle katılımcılara sundu.

 

Yıllar süren araştırmalardan elde edilen göz izleme bilgilerine dayanan öngörücü yazılım, beynin ne düşündüğünü analiz etmek için dikkat, izlenim ve konumlandırma gibi insan unsurlarını değerlendirerek görünmez bilgileri değere dönüştürmek için kullanılabiliyor. Ex Kansei, ürün ambalajı, web sitesi reklamları, doğrudan posta, pazarlama materyalleri, perakende ortamları ve mağaza içi satış noktalarının yanı sıra doğrudan posta da dahil olmak üzere çok çeşitli marka varlıklarını analiz edebiliyor.  

 

Pratik Örneklerle Sürdürülebilirliğin Hayata Geçirilmesi

Konica Minolta, bu yıl Drupa'da konumlandırılan tüm baskı materyallerinde, geri dönüştürülmüş kâğıt tercih etti. Konica Minolta ilk kez Drupa'ya önceden basılmış materyaller götürmemiş oldu. Bunun yerine, canlı olarak ekrandan sipariş verilerek, canlı olarak çalışan otomatik hatlarda gelen talep üzerine, saniyeler içinde baskı süreci tamamlanabilecek.  

 

Benzersiz Robotik ve Diğer Yazılım Gelişmeleri

Baskı olanaklarını harekete geçirmeyi hedefleyen Konica Minolta, geleceğin baskı odasında dijital dönüşüm vizyonunu sergiledi. 'Karma gerçeklik hizmeti' kapsamında, Konica Minolta'nın uzaktan servis operasyonları sayesinde ön plana çıkarılacak kulaklık veya kameralı akıllı telefon kullanan operatörler, nadir bir sorun durumunda gerçek zamanlı uzaktan görsel destekle yardımcı olmak için bulut üzerinden Konica Minolta servis masasına bağlanabilecek. Modern sipariş girişini otomatik işleme ile birleştiren Konica Minolta basılı broşürleri, müşteriye teslim etmek için iki Cobot robotunu da fuara dahil etti.

 

 

 

İlk kez Drupa Fuarı’nda tanıtılan yeni ürünler arasında şunlar yer aldı:

 

PaperOne 5000

Ambalaj ve grafik sanatlarında kalıp kesim ve katlama için SRA3'ten B1 tabakalarına kadar dijital dönüştürme ve sonlandırma için teknolojik olarak en gelişmiş olan yenilikçi SEI Lazer sistemleri serisine aittir. Konica Minolta'nın tescilli yazılımı Icaro'yu kullanan B2 PaperOne 5000 modüler sistemi, bir veya birden fazla lazer ünitesiyle kullanılabilir ve müşteri gereksinimlerine göre yapılandırılabilir. Kesme, katlama ve mikro perforasyon mümkün olan işlemlerden bazılarıdır.

 

AccurioPro Renk Yöneticisi (APCM) Paketi

Entegre bir yaklaşımla iş akışlarını kolaylaştırmak için tasarlanan bu kapsamlı renk yönetimi çözümü için yeni yükseltmeler başlatıldı. AccurioPro Colour Manager, IQ-501, Konica Minolta'nın kendi son teknolojisi veya diğer harici ölçüm cihazlarıyla sorunsuz işlevsellik içeriyor. 

 

AccurioPro Dashboard

Konica Minolta'nın tüm süreçleri analiz eden ve üretim iş akışının tamamını kapsayan gelişmiş yazılım aracının güncellenmiş bir sürümü duyuruldu. AccurioPro Dashboard, kullanıcılarının üretimle ilgili maliyetlerin yanı sıra duruş sürelerini de azaltmalarını sağlayarak üretim sahasını büyük bir ayrıntıyla yakalıyor. Yazılım aynı zamanda, cihaz bilgilerini otomatik olarak toplayıp değerlendirerek ve tüm üretim sürecini analiz ederek, genel verimliliği en üst düzeye çıkarmaya yardımcı oluyor, böylece baskı ile ilgili iş kararlarınıza zeka katıyor.

 

AccurioPro Flux

Konica Minolta'nın AccurioPro Flux yazılım çözümünde, tümü iş akışı otomasyonunu geliştirmek, iş fırsatlarını genişletmek ve müşterilere daha fazla esneklik sağlamak için tasarlanmış bir dizi yükseltme yapıldı. Sürüm 10, Essential, Premium ve Ultimate olmak üzere üç modülün tamamına fayda sağlarken, çok sayıda yeni özellikle geliştirilmiş ve yenilenmiş bir Webshop deneyimi sunuyor. Son sürüm ayrıca Konica Minolta'nın AccurioJet KM-1 baskı makinesi için daha fazla destek sunuyor. AccurioPro Flux Label Impose seçeneği, Konica Minolta'nın AccurioLabel baskı makineleriyle sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve baskı sağlayıcılarının sanat eserlerini içe aktarmasına ve empoze etmesine, baskı işlerini yönetmesine, değişken veriler eklemesine ve etiketleri bir arada basmasına olanak tanıyan hepsinin bir arada olduğu bir baskı paketi sunuyor. Flux Label Impose ayrıca VDP desteği, sezgisel kullanıcı arayüzü ve 320x480 mm'lik geniş baskı alanı ile kalıp araçlarının oluşturulması için doğru veri girişinin oluşturulmasını sağlıyor. 

 

Omnia 100, Valiani'nin kişiselleştirilmiş kalıp kesim işlemlerinin artan talebini karşılamak için tasarlanmış, yüksek kapasiteli bir besleyiciye sahip olmakla beraber, sürekli bir tabaka medya yükleyici ve işleme sistemine sahip, otomatik beslemeli bir kalıp kesim makinesidir. Tam dijital iş akışı entegrasyonu, otomatik ayarlama ve barkod veya QR kodu okuma gibi özelliklere sahip olması, operatörler için yüksek beceriyi gerektirmiyor.

 

Ayrıca MGI JetVarnish 3D Web 400 için JetSeal ve sıralı kalıp kesici gibi yeni seçenekler ile Konica Minolta'nın Sensing İş Birimi'nden grafik sanatları uygulamaları için MYIRO renk yönetimi araçları da fuarda gösterilecek.  Tüm bunlar arasında, gelişmiş renk yönetimi ve yüksek hızlı otomatik tarama için spektrofotometreler de yer alacak.

 

 

Konica Minolta Business Solutions

Merkezi Langenhagen, Almanya'da bulunan Konica Minolta Business Solutions Europe GmbH, tamamen Konica Minolta Inc., Tokyo, Japonya'nın bir yan kuruluşudur. Konica Minolta, müşterilerinin dijital çağı desteklemesini sağlar. Eşsiz görüntüleme uzmanlığı ve veri işleme yetenekleriyle Konica Minolta, müşterileri için ilgili çözümler üretir ve toplumun karşılaştığı sorunları çözer. Kapsamlı bir BT hizmetleri sağlayıcısı olarak Konica Minolta, iş akış otomasyonu ile iş süreçlerini optimize etmek için danışmanlık ve hizmetler sunar. Şirket ayrıca müşterilerine BT altyapısı ve BT güvenliği alanında ve bulut ortamlarında çözümler ve hizmetler sunmaktadır. Ofis baskı çözümleri ile ilgili olarak, "IDC MarketScape: Worldwide Print Transformation 2020 Vendor Assessment", Konica Minolta'nın "Baskı dönüşümünde dünya çapında bir lider olarak tanındığını" belirtti. Profesyonel baskı pazarı için güçlü bir ortak olarak Konica Minolta, iş danışmanlığı, en son teknoloji ve yazılımlar sunar ve Avrupa'da on yıldan fazla bir süredir üretim baskısı pazar lideri olarak kendini kanıtlamıştır (InfoSource). Londra'daki İş İnovasyon Merkezi ve Avrupa'daki dört Ar-Ge laboratuvarı, Konica Minolta'nın hem müşterileriyle hem de akademik, endüstriyel ve girişimci ortaklarıyla iş birliği yaparak inovasyonu öne çıkarmasını sağlıyor. Cihazlarını mükemmel şekilde tamamlayan yenilikçi hizmet yaklaşımı nedeniyle Konica Minolta, Keypoint Intelligence tarafından prestijli "Buyers Lab PaceSetter Serviceability and Support 2020/2021 Ödülü" ne layık görüldü. Konica Minolta Business Solutions Europe; Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika'da 80'den fazla ülkede yan kuruluşlar ve distribütörler tarafından temsil edilmektedir. Yaklaşık 10.000 çalışanıyla (Nisan 2020 itibarıyla) Konica Minolta Europe, 2019/2020 mali yılında 2,34 milyarın üzerinde net satış elde etti. Daha fazla bilgi için lütfen http://newsroom.konicaminolta.eu/ adresini ziyaret edin ve Konica Minolta'yı Facebook, YouTube ve Twitter'da @KonicaMinoltaEU'da takip edin. Terimler ve ürün adları, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markaları olabilir ve işbu belge ile kabul edilmektedir.

 

 

Comentários


bottom of page