top of page

KONICA MINOLTA TÜRKİYE’NİN AVRASYA TEKNOLOJİ MERKEZİ, YENİ DENEYİMLERE HAZIR!KONICA MINOLTA TÜRKİYE’NİN

AVRASYA TEKNOLOJİ MERKEZİ, YENİ DENEYİMLERE HAZIR!

 

Konica Minolta Türkiye, günümüz ve geleceğin dünyasında iş akışlarını her geçen gün iyileştirmek ve verimliliğini arttırmak adına, tüm iş birimlerini tek bir noktadan yönetme stratejisi ile İstanbul Avrasya Teknoloji Merkezi adıyla yeni kampüsünü genel merkez olarak konumlandırdı. 17 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşen yeni teknoloji deneyim merkezi ve kampüsünün büyük açılış törenine, Konica Minolta İş Çözümleri Avrupa Başkanı, Japonya İstanbul Konsolosluğu Ekonomi Sorumlusu ve Ataşehir Belediye Başkanı da katılım gösterdi.    

Konica Minolta Türkiye, teknoloji tabanlı esnek ve sürdürülebilir çözümlerle donatılmış daha uyumlu bir anlayıştan yola çıkarak, iş yerlerinin dijital dönüşümüne etki edecek bir yaklaşımla Konica Minolta Avrasya Teknoloji Merkezi Kampüsünü hazır hale getirdi. İstanbul Ataşehir’de bulunan teknoloji merkezinin 17 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirilen açılışına, teknoloji ve iş dünyasından konukların yanı sıra Konica Minolta İş Çözümleri Avrupa Başkanı Sayın SUHARA Kiyotaka, Japonya İstanbul Konsolosluğu Ekonomi Bölümü Sorumlusu Konsolosu Sayın MACHIDA Yutaka ve Ataşehir Belediye Başkanı Sayın Onursal ADIGÜZEL katılım gösterdiler. İstanbul Ticaret Odası Başkan temsilcileri adına İdari İşler ve Satın alma Müdürü Dr. Şaban Eyüpoğlu ve Satın alma Birim Yöneticisi Sayın Ümit Koldemir de törene katılım gösterdi.

 

Törenin ilk açılış konuşmasını gerçekleştiren Konica Minolta Türkiye Genel Müdürü Sayın Mustafa Yılmaz, sözlerine şöyle başladı; “Konica Minolta Türkiye olarak ülkemize çok büyük katkılar sağlamasını hedeflediğimiz Avrasya Teknoloji Merkezi’nin açılışını gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu merkezi, tüm iş birimlerini tek bir noktadan yönetme stratejisi ile yeni deneyimler kazanmak adına genel merkez haline getirdik. 6.000 m2'lik kapalı alanda konumlanan bu alanın 2500 metrekarelik kısmının yalnızca müşteri deneyim merkezine ayrıldığı kampüste, 1 adet ışık ve renk ölçüm laboratuvarı, 3 adet showroom, 7 iş kolu, 50’den fazla marka, 100’den fazla yazılım, 300’den fazla da cihaz modeli bulunuyor. Geleceğin iş dünyasına yeni teknoloji merkezimizle birçok katkıda bulunacağız. Bugün bizlere eşlik eden sektör dernekleri başkanları ve bürokrasi temsilcilerimize de bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Avrasya Teknoloji Merkezi’nin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Konica Minolta İş Çözümleri Avrupa Başkanı Sayın SUHARA Kiyotaka, törenin ikinci konuşmasını yaptı ve sözlerinde şu ifadelere yer verdi:

“Bugün biraz kendimi garip hissediyorum. Sebebi de son on iki ayda ilk kez kravat takıyor olmam. Değerli iş arkadaşım Mustafa Yılmaz, beni kravat takmak için ikna etti. Öncelikle MACHIDASAN’a teşekkür ediyorum. Yoğun programınıza rağmen buraya teşrif edip misafirimiz olduğunuz için size teşekkür ediyoruz. Bu tesisi açmamızın birkaç nedeni vardı. Birincisi; Türkiye ve Japonya Diplomatik İlişkileri’nin 100. Yıl dönümünü kutluyor olmamız. İkincisi de bu ülkenin büyümüş olması ve daha da büyüyecek olmasıdır. Üçüncü nedeni ise yani en önemlisi, benim buradaki yerel ekibimle gurur duyuyor olmamdır. Tüm sektörlere en iyi hizmeti vereceğimizden emin olmanızı istiyorum. Bu toplantıya katıldığınız için teşekkür ederim lütfen keyfini çıkarın.”  İfadelerine yer verdi.

 
Japonya İstanbul Konsolosluğundan Ekonomi Bölümü Sorumlusu Konsolosu Sayın MACHIDA Yutaka, tören ile ilgili görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Japonya ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkiler 1924 yılında kurulmuş olup, Türkiye'deki ilk diplomatik temsilciliğimiz 1925 yılında açılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti 2023 yılında kuruluşunun 100. yıl dönümünü kutladı ve biz bu yıl bir başka 100. yılı, Japonya ve Türkiye Arasında Diplomatik İlişkilerin Tesisinin 100. yılını kutluyoruz. Japon ve Türk halklarının birbirine duyduğu güçlü dostluk ve sempati, ekonomik ilişkilerimizi de güçlendiriyor. Bu vesileyle iki halk arasındaki dostluk temelinde kurulan diplomatik ilişkilerin 100. yıl dönümünü bir kez daha kutluyoruz.

Japonya merkezli bir kuruluşun Türkiye'de bu denli büyük ve teknolojik bir merkeze sahip olmasını çok değerli buluyorum. Avrasya Teknoloji Merkezi, teknolojik alanda Avrupa ile Asya'nın buluştuğu odak noktası olarak tanımlanabilir. Merkezin her iki ülkeye de önemli bir başarı ivmesi kazandırmasını umuyor, bu yeni girişimin günümüz ve geleceğin iş dünyasına önemli katkılar sağlamasını diliyoruz.” 

 

Geleceğin akıllı ofislerinde etkisini sürdürecek olan Konica Minolta, yeni kampüsünde Türkiye’deki yatırımlarını derinleştirmeyi planlıyor. Konica Minolta Türkiye, ülkemiz ve bölge üreticilerinin “Endüstri 5.0” hedeflerine ulaşmaları adına güvenilir bir iş ortağı olmayı hedeflerken, kağıtsız ofis yaklaşımı ile firmaların “Dijital Transformasyon” yolculuğunu destekleme misyonunu da üstleniyor. İstanbul’un Ataşehir ilçesinde 6.000 m2'lik kapalı alanda konumlanan bu alanın 2500 metrekarelik kısmının yalnızca müşteri deneyim merkezine ayrılan kampüsünde 1 adet ışık ve renk ölçüm laboratuvarı, 3 adet showroom, 7 iş kolu, 50’den fazla marka, 100’den fazla yazılım ve 300’den fazla da cihaz modeli bulunuyor.

 

Konica Minolta’nın Ataşehir’deki varlığını onurlandıran son konuşmacı, Ataşehir Belediye Başkanı Sayın Onursal Adıgüzel de son olarak teknoloji merkezi ile ilgili görüşlerini dile getirdi ve şu başlıklara yer verdi: “Değerli hanımefendiler, beyefendiler hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bugün burada, sizlerle birlikte olmak benim için de büyük bir mutluluk. Belediye Başkanı seçildikten sonra iş dünyasıyla yapmış olduğum ilk buluşmada yer alıyorum. Konica Minolta’nın Ataşehir’de böyle güzide bir tesisinin açılışını gerçekleştirdiği için çok mutluyum. Ben de Endüstri Mühendisiyim aslında Konica Minolta’yı da bu anlamda tanıyorum. Biraz önce MACHIDA Yutaka’nın da bahsettiği gibi özellikle Türkiye ile Japonya arasındaki kadim dostluk ve uzun yıllardan gelen iş birliği bizler için çok değerli. Ataşehir Belediye Başkanı olarak istiyorum ki Ataşehir’de; teknolojiyi, inovasyonu en iyi şekilde yaşatalım, özellikle de vatandaşlarımıza bu konuda çok önemli hizmetler sunalım. Tabi Konica Minolta da benim bildiğim kadarıyla özellikle baskı teknolojilerinden, IT teknolojileri ve tekstil yazıcılarına kadar birçok başlıkta hizmet veren dünyanın önemli kuruluşlarından biri. Hem Konica Minolta hem de Japon Konsolosluğumuzla önemli iş birliklerine imza atmak isteriz. Ataşehirimizi, Japonya’dan bir kent ile belki kardeş yapabilir, böyle bir mutluluk yaşarız. Diğer taraftan da tabi ki önümüzdeki süreçte burada çeşitli katma değer yaratan işler olacağına eminim. Bu katma değer yaratan işlerin hem ülkemiz için hem Ataşehirimiz için çok faydalı olmasını diliyorum. Avrasya Teknoloji Merkezi’nin tekrar hem Ataşehir’e hem de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bütün emeği geçen arkadaşlara da tek tek ayrıca teşekkür ediyorum.”

 

Türkiye ekonomisine yıllık 100 milyon Euro’luk katkı sunan bir kapasiteye sahip bu değerli kampüs, Konica Minolta Türkiye'nin global portföyünde bulunan tüm “Dijital Çözümler ve Yazılım Uygulamaları, Video Güvenlik & Ölçüm Teknolojileri” ile profesyonel baskı sistemlerine tek merkezden ulaşım imkânı sağlıyor. Avrasya Teknoloji Merkezi; görüntüleme, işleme, veriye dayalı karar verme konusundaki uzmanlığını üst seviyeye taşıması sayesinde, global ölçekteki ürün çeşitliliği ile müşterilerinin gözde merkezi haline geliyor. Hem küçük ve orta ölçekli işletmelere hem de büyük ölçekli işletmeler ile kamu sektörüne yönelik hizmet vermeye devam eden Konica Minolta Türkiye, İstanbul dışında Ankara, Bursa ve Antalya bölge ofislerindeki geniş bayi ağı sayesinde yerel hizmet yapısına sahip global bir teknoloji sağlayıcısı olarak yerini şimdiden sağlamlaştırmış, müşteri ve tedarikçileri ile hibrit bir çalışma ikliminde çalışmak için yeni deneyimler sunuyor. Konica Minolta Türkiye’nin, dijital inovasyonu hızlandırmaya yönelik geleceğe büyük bir yatırımı olan teknoloji merkezinin bu özel açılış töreninde, değerli tüm protokol konuklarının isimlerine özel plaketler de tören sonrası kendilerine takdim edildi.

 

AKILLI BİLGİ YÖNETİMİ ÇÖZÜMLERİNE YAPAY ZEKA DESTEĞİ

Çalışanlarını zorlu ve zaman alıcı görevlerden kurtarmak ve daha fazla otomasyon sağlamak adına “Akıllı Bilgi Yönetimi” çözümlerine yapay zekayı daha çok entegre eden Konica Minolta, genç istihdamına büyük bir katkı sunarak açılışını gerçekleştirdiği yeni kampüsünde çalışmak üzere, kariyer yolunu açacak nitelikteki eğitim programlarını da hayata geçirmeye başladı.

 Showroom Hakkında

Toplamda 6.000 m2’lik alanda yer alan yeni çalışma sahasının 2.500 m2’sini showroom bölümü olarak adlandırılan yeni müşteri deneyim merkezi oluşturuyor. Yalnızca yurt içinden değil aynı zamanda dünya genelini kapsayan zengin makine parkına sahip bu özel deneyim merkezinde, ofis araç gereçleri, optik sistemler, akıllı kameralar, endüstriyel baskılama sistemleri ve tanı görüntüleme sistemleri de dahil olmak üzere, VSS, IP, PP, Sensing ve Office iş birimlerini kapsayan tüm ürün gruplarının yanı sıra tabaka ve rulo baskı sistemlerinden oluşan ürünler, tabaka ve rulo dijital süsleme (lak, varak) sistemleri, video servis çözümleri, renk ölçüm ve kalibrasyon laboratuvarı da bulunuyor.

Comments


bottom of page