top of page

“OMÜD SEMPATİ ÜYELERİ TANITIM ETKİNLİĞİ’NDE” BULUŞTU

OLUKLU MUKAVVA SEKTÖRÜ

“OMÜD SEMPATİ ÜYELERİ TANITIM ETKİNLİĞİ’NDE” BULUŞTU

 Oluklu mukavva sektörünü tek çatı altında toplayan OMÜD Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği, sektör üreticilerini ve tedarikçilerini bir araya getiren Sempati Üyeleri Tanıtım Etkinliği’ni gerçekleştirdi.

Ambalaj sektörünün ilk meslek kuruluşu ve sürdürülebilir ambalaj oluklu mukavvanın sektör temsilcisi olan OMÜD Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği, 9 Mayıs Perşembe günü Sheraton Grand İstanbul Ataşehir Otel’de gerçekleştirdiği etkinlikte tüm oluklu mukavva sektörünü buluşturdu. Yoğun bir katılımın olduğu etkinliğe derneğin asil üyeleri, oluklu mukavva sektörünün önde gelen yöneticileri, fabrika müdürleri, üretim müdürleri, satın alma yetkilileri, sempati üyeleri, sektör paydaşları ve sektörel basın mensupları katıldı.
Sun Chemical’ın Ana Sponsor, AGM Analiz Gümrük Müşavirliği’nin Altın Sponsor ve eTA-Borusan Lojistik ve H.B. Fuller’in Gümüş Sponsor olarak destek verdiği Sempati Üyeleri Tanıtım Etkinliği’ne sektöre uzun yıllar emek vermiş duayen yöneticiler ve derneğin eski başkanları da katıldı. Etkinlikte firmalar kendi ürün ve hizmetlerini sunum yaparak tanıtıp, stant açma imkanı buldular. Etkinlik molalarında iş sohbetleri yapılarak stant ziyaretleri gerçekleştirildi.

Sempati Üyeleri Tanıtım Etkinliği’nde Ekonomist ve Araştırmacı Can Selçuki, “Türkiye ve Dünyadaki Güncel Ekonomik Gelişmeler” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Konuşmasında yeniden şekillenen küresel sistemin politika alanlarına ve Türkiye için oluşabilecek risk ile fırsatlara vurgu yapan Selçuki, “Küresel düzen yeniden tanzim edilirken, dünya çok değişim sürecinden geçiyor. Artık değişimi sadece havalı bir kelime olarak değil, küresel dinamiklerle ve Türkiye’nin hedefleriyle uyumlu bir kalkınma stratejisinin temeline koyarak geleceği tasarlamamız gerekiyor” dedi. Katılımcıların soru ve cevaplarıyla son bulan oturum yoğun ilgiyle karşılandı.

“Sektör olarak mevcudu korumaya çalışıyoruz”

Etkinlikte konuşan OMÜD Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Arslan, 19’uncu Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın ardından dernek çatısı altında ev sahipliği yaptığı ilk etkinlik olduğunu söyleyerek, sektörün gelişimine katkı sağlayacak birçok projeyi daha hayata geçirmeyi planladıklarını belirtti. Sunumunda küresel ekonominin ve oluklu mukavva sektörünün güncel durumuna dair bilgiler veren Arslan şunları söyledi: “Rusya -Ukrayna Savaşı ile başlayan enerji krizi, İsrail-Filistin Savaşı’nın neden olduğu küresel etki gibi yaşanan jeopolitik gerilimler ekonomiye de yansıyor. Tüm bu gelişmeler dünya genelinde tüketimin düşmesine, talebin azalmasına dolayısıyla sektörümüzde de daralmalara neden olabiliyor. Bununla birlikte yüksek enflasyon ve ekonomilerdeki durgunluk dünya genelinde hala devam ediyor. Ülkemizdeki büyümenin büyük ölçüde banka ve finans sektöründen kaynaklandığını, reel sektörde ise daralma olduğunu gözlemliyoruz. Tüm bu ekonomik şartlar altında oluklu mukavva sektörü olarak mevcudu korumaya çalışarak devam ediyoruz.”

Comments


bottom of page