top of page

RICOH Pro™ C9500 ile tanışın…Ticari baskı makinalarında operasyonel verimliliğin kilidini açarak kazancı artıran yeni RICOH Pro™ C9500 ile tanışın…

Ricoh’un yeni nesil Pro C9500 modeli, sağlayacağı iş akışı verimliliği ve maliyet optimizasyonu sayesinde işlemleri kolaylaştırmaya, görevleri otomatikleştirmeye, üretkenliği en üst düzeye çıkarmaya ve diğer işleriniz için zaman kazanmanıza yardımcı olacak özelliklere sahip.

Ricoh Europe, yeni nesil RICOH Pro C9500 dijital renkli tabaka beslemeli baskı makinesi ile ticari matbaaların iş süreçlerinde gelir akışlarını ve operasyonel verimliliklerini artırmaları yolunda onlara güç veriyor…


Yeni nesil Ricoh Pro C9500, daha yüksek performans sağlayan teknolojiler ile donatılmıştır.


Tabaka baskı sektöründe derece popüler olan RICOH Pro™ C9200 serisinin sahip olduğu yetenekleri daha da ileri taşıyarak geliştirdiği yeni RICOH Pro C9500 ile daha kolay iş süreçleri, daha geniş uygulama alanları ve her zamanki yüksek baskı kalitesinden ödün vermeden sahip olduğu yüksek üretim kabiliyetleri kullanıcılarına, etkin maliyet kontrolü sunarken, işlerini yeni alanlara taşımak için ihtiyaç duyacakları zamanı da kazandırıyor.

Ricoh’un amiral gemisi ürünlerinden biri olan toner tabanlı baskı makinesi, ticari uzmanların analogdan dijitale geçişlerini hızlandırmalarına ve “Talep Üzerine Baskı” odaklı yeteneklerini güvenle geliştirmelerine yardımcı olmak adına tasarlanmış bir üretim makinesidir.

Yeni geliştirilen GC OS (Grafik İletişim İşletim Sistemi) ana işlem kontrol ünitesi, işletme, bakım ve güncellemeleri uzmanların kullanımına sunuyor. Sezgisel ve kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzüne sahip 21.5 inçlik kontrol paneli, harici teşhis sistemleri ve bakım programları ile uyumlu bir şekilde çalışabiliyor.

Kullanıcılar bu özel yazıcıya bir PC veya tabletten erişebilecekleri gibi, ayarlarını uzaktan yöneterek, baskı operatörlerinin çok sayıda görevi aynı anda gerçekleştirmeleri sayesinde zamandan tasarruf edilebilecekler.

Profesyonel baskının üç ana kriteri olan; kalite, hizalama ve renk tutarlılığı denetimini otomatik olarak gerçekleştiren, yeni “Otomatik Renk Teşhis Birimi” ile daha fazla operasyonel verimlik elde etmek mümkün. Ricoh’un bu gelişmiş serisi, aynı anda denetim doğruluğu sağlarken, otomatik, yeniden yazdırma ve temizleme işlevleriyle artık denetim sonrası da daha fazla verimlilik sunuyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz yedi algılama düzeyiyle ayar prosedürünün çalıştırılması artık daha kolay.

Diğer özellikler ve geliştirmeler:

· 40-470 gsm ağırlık ve 1260 mm uzunluğa kadar medyalar için gelişmiş giriş ve çıkış seçenekleri.

· Pek çok farklı medya kullanımında, ısı ve basında eşit bir şekilde uygulayarak, yüksek kalite sonuçlar elde edilmesini sağlayan yeni nesil fırınlama ünitesi.

· Gelişmiş hizalama ünitesi

· Uygulamaların tek bir yerde çalıştırılmasını sağlayan geliştirilmiş 21,5 inç operatör paneli

· Operasyonel verimlilik ve etkinlik için Fiery ile iş birliği içinde geliştirilen yeni güçlü DFE seçenekleri

· Kurulumdan sonra da opsiyonel olarak eklenebilen üretkenlik modülü ile dakikada 135 ppm üretim hızları

· Kolay ve kısa süren iş oluşturma süreleri sayesinde yüksek üretim verimliliği.

· GBC StreamPunch Plus ve Plockmatic katlama, delme, kesme işlemleri için, yeni ve gelişmiş sonlandırma seçenekleri.Ricoh Europe Grafik İletişim Grubu Başkan Yardımcısı Eef de Ridder şunları söylüyor: “Yeni Pro C9500, ticari matbaaların üretim alanlarının genişlemelerini sağlamak adına tasarlanan üretim teknolojisinin evriminde bir sıçrama yarattı. Cihaz ayrıca, müşterilerin Ricoh'a yaptıkları yatırımdan en iyi şekilde yararlanmalarını, ürünlerin etkinliği ve getirisini artırmalarını sağlayan RICOH TotalFlow Supervisor™, RICOH TotalFlow Production Manager ve RICOH FusionPro gibi çeşitli katma değerli yazılım seçenekleriyle de destekleniyor.”

Pro C9500 serisi bir önceki modeli RICOH Pro C9200'de bulunan ve daha önce pazarda kendini kanıtlamış VCSEL teknolojisi (Dikey Boşluklu Yüzey Yayılımlı Lazer), DEMS (Geliştirme Elektrik Alanı Modülasyon Sistemi), fırınlama bandı yumuşatma silindiri, DSC (Dinamik Gölgeleme Düzeltme), kayıt ayarı ve hat içi sensör sistemlerinden oluşan teknolojileri de içermektedir.

RICOH’un Pro C9500 dijital renkli tabaka beslemeli baskı makinesi, Eylül ayından itibaren Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da satışa sunulacak.


Comments


bottom of page