top of page

SunChemical ilk kez Avrasya Ambalaj Fuarına katıldı.SunChemical ilk kez Avrasya Ambalaj Fuarına katıldı. Fuarın ikinci günü Ambalaj Çözümleri seminerini gerçekleştirdi.

Küresel olarak 200 seneyi aşkın, Türkiye’de ise 35 seneyi aşkın deneyimimiz, müşterilerimizle olan kişisel ve yerel bağlantılarımız ve iş birliklerimizle birlikte geleceğe şimdiden hazırlanıyoruz, Dünya’yı renklerle dönüştürüyoruz diyen Sun Chemical Türkiye Genel Müdürü Arınç Aktan sözlerine şöyle devam etti, bu sene Ambalaj fuarına ilk defa kendi standımızla katılıyoruz.

Daha önce varlığımızı TEV Burs çelenklerimiz ve müşterilerimize ziyaret ve desteğimizle hissettirirken, bu yıl ilk kez katılımcı olarak yer almaktan, standımızla, seminerimizle, siz değerli sektör paydaşlarımızla bir arada olmaktan çok mutluyuz. SunChemical şirketi olarak 60’tan fazla ülkede hizmet veren, merkezi Tokyo’da olan ana kuruluşumuz DIC grubun üyesiyiz. Sun Chemical Türkiye’de, üç farklı lokasyonumuzda, 300 kişilik ekibimizle müşterilerimiz için çalışıyoruz. Gelişen, değişen ihtiyaçlara, yeniliklere deneyimimizi de ekleyerek müşterilerimize yüksek kalitede hizmet ve etkili çözümler sunmaya devam ediyoruz. SunChemical Türkiye şirketi olarak mürekkepler, laklar, coatingler, tutkallar bölümünden sorumluyuz. Her ne kadar SunChemical’ın Türkiye’deki fiili varlığı 2000 senesine dayansa da firmanın kökleri 1987’ye bakım mürekkebe dayanıyor.SunChemical’dan kısaca bahsetmek gerekirse;

Çiğli fabrikamız su bazlı konsantreleri ürettiğimiz Avrupa’daki 3 ana fabrikadan bir tanesi, Almanya fabrika ile birlikte SunChemical’ın tüm Avrupa, hatta bazı Latin Amerika ve Asya’daki bazı DIC ihtiyaçlarına hizmet veriyor. Çiğli Lab. aynı zamanda EMEA bölgesi su bazlı mürekkepler mükemmeliyet merkezi ve Türkiye olarak da bizim genel merkezimiz.Aliağa fabrika SunChemical’ın küresel olarak en yeni teknoloji ile donatılmış tesisi. İtalya ile birlikte EMEA bölgesindeki solvent bazlı konsantreler üreten iki ana fabrikadan bir tanesi. Aynı zamanda Global Renk Yönetimi merkezimiz ve ARGE merkezi konumunda, Gebze fabrika ise ofset mürekkepler, UV teknolojiler ve laklar konusunda hizmet veriyor. Bunun yanı sıra yayıncılık mürekkeplerinde çevre ülkelere üretim yapan hizmet veren bir ana fabrika konumunda diyerek sunumuna devam etti.

Biraz da SunChemical’ı tanıyalım genel anlamda;

Ana kuruluşumuz DIC ve SC pek çok alanda faaliyet gösteriyor. Bu vesileyle, sizlerle yakın zamanda Deneyim ve Dönüşüm (Experience, Transformation) olarak, değişen yeni sloganımızı ve global ölçekte Sun Chemical’ın yenilikçi yaklaşımını, kullandığı ileri teknolojilerini, liderliğini, gücünü yansıtan kurumsal videomuzu sunmaktan gurur duyuyoruz. Ancak Sun Chemical bir mürekkep şirketinden çok daha fazlası. Kendi araştırma ve geliştirme çalışmalarımız ve stratejik ortaklıklarımız yoluyla sağladığımız yenilikler, sunduğumuz hizmetler vasıtasıyla müşterilerimize bugün ve gelecekte en iyi ambalaj tasarımlarını mümkün kılan komple çözümler sunabiliyoruz.

Etkinlik kapsamında, Sun Chemical olarak geliştirdiğimiz, ambalaj üretiminde tutarlı ve doğru renk iletişimine olanak sağlayan dijital renk yönetimi uygulamalarımız SunColorBox ve Mürekkepler, Coatings & Laminasyon tutkalları çözümleri ile ilgili paylaşım yapıyor olacağız. Bugünün hepimiz için verimli olacağına inanıyor, Herkese keyifli ve güzel bir gün diliyorum diyerek sözlerine tamamladı.

Comments


bottom of page