top of page

SIGN İstanbul Fuar Direktörü Seda Bozkurt'' Tekstilde sürdürülebilir baskı teknolojileri vitrine çıkıyor''Tekstilde sürdürülebilir baskı teknolojileri vitrine çıkıyor

 

Birçok alanda olduğu gibi tekstil endüstrisine de artık yapay zekâ, sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüm kavramları hakim olmaya başladı. Üretimde yeni nesil teknolojilere hızla adapte olan dünya tekstil sektörü, uzun ömürlü, geri dönüştürülebilir, çevreye saygılı, insan sağlığına zararsız ürünlere yöneliyor. Informa Markets tarafından bu yıl 25.’si düzenlenecek olan Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı SIGN İstanbul, tekstil malzeme üzerine hızlı, ekonomik ve kaliteli baskı yapabilen, daha az su, elektrik ve sarf malzemesi kullanan çevreye duyarlı dijital çözümler ile ink-jet teknolojilere de ev sahipliği yapacak.

 

Bozkurt, “Yeni nesil dijital baskı teknolojileri, niş ürünlere ve katma değerli tasarımlara odaklanan tekstilciler için önemli bir avantaj”

 

Dijital tekstil baskı endüstrisinin sürat, maliyet, tasarım ve esneklik gibi pek çok konuda üreticilere ciddi avantajlar sağladığını vurgulayan Informa Markets Fuar Direktörü Seda Bozkurt; “Her yıl milyarlarca dolarlık ihracat gerçekleştiren Türk Tekstil Sektörü, farklı ürünlerle yeni pazarlara açılmak ve var olan pazarlardaki konumunu güçlendirmek noktasında yüksek katma değerli ve niş ürünlere odaklanıyor. Tüyap Beylikdüzü’nde bu yıl 25.’sini gerçekleştireceğimiz SIGN İstanbul’u ziyaret eden tekstil profesyonelleri, küresel rekabette öne çıkmalarına destek olacak, ilham verici yeni teknolojileri ve farklı baskı tekniklerini bir arada görebilecekler” dedi.

 Dünyanın en büyük beşinci tekstil ihracatçısı olan Türk tekstil sektörünü geleceğe taşıyacak dijital baskı teknolojilerine ev sahipliği yapmaya hazırlanan SIGN İstanbul 2024’te ayrıca dijital baskı makinelerinden serigrafi makinelerine, lazer makinelerinden LED sistemlerine, endüstriyel reklam ürünlerinden 3D baskı teknolojilerine, görsel iletişim ve sergileme ekipmanlarına kadar tüm sektörel yenilikler yer alacak. Fuarı bu yıl da yurt içi ve yurt dışından reklam veren firmalar, reklam ajansları, dijital baskı merkezleri, matbaacılar, tekstil üreticileri, mimarlar, mühendisler, perakende malzeme satıcıları, akademisyenler, büyük satın almacılar ve yeni yatırımcılar ziyaret edecek.

 

Tekstil bazlı promosyon ürünleri de eş zamanlı düzenlenen PROMOGIFT İstanbul’da sergilenecek

 

Tekstil baskıya yönelik yenilikçi çözümlerin vitrine çıkacağı SIGN İstanbul 2024, ürün kategorileri içinde kurumsal tekstil ürünlerinin de olduğu PROMOGIFT İstanbul 2024 ile eş zamanlı düzenlenecek. 31 Ekim – 03 Kasım Kasım tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’ne gelecek tekstil profesyonelleri hem tekstil üzerine baskı yapabilen en yeni makine ve teknolojileri, hem de 300 milyar liralık Türk Promosyon Sektörü’ndeki tekstil tasarımlarını bir arada görebilecek.

 

Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı SIGN İstanbul’un 25’inci edisyonu hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, www.signİstanbul.com adresini ziyaret edebilirler.Comentários


bottom of page