top of page

TOYO MATBAA MÜREKKEPLERİ AVRASYA AMBALAJ FUARINDA
TOYO MATBAA MÜREKKEPLERİ

AVRASYA AMBALAJ İSTANBUL FUARI’NA KATILIYOR


Ambalaj ve basım sanayine hizmet veren Toyo Matbaa Mürekkepleri sürdürülebilir ve yenilikçi çözümlerini Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nda sergileyecek.


Toyo Matbaa Mürekkepleri, 11 – 14 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmesi planlanan ve ambalaj sektörünün en kapsamlı fuarlarından biri olan 28. Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’na katılmaya hazırlanıyor.


Japonya merkezli Toyo Ink Group’a bağlı olan Toyo Matbaa Mürekkepleri; başta Türkiye olmak üzere Avrupa, Türkî Cumhuriyetler, Afrika ve Ortadoğu’dan oluşan geniş bir coğrafya için üretim ve satış operasyonlarını Manisa’da bulunan fabrikasında başarıyla sürdürüyor. Bu bölgedeki etkinliğini güçlendirmeyi ve ihracatını artırmayı hedefleyen Toyo Matbaa Mürekkepleri Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nda ziyaretçileri ile bir araya gelecek.


Sürdürülebilir Gelecek için Ambalaj İnovasyonu” başlığı altında basım ve ambalaj üreticilerinin döngüsel bir ekonomiye geçiş yapmalarına yardımcı olabilecek ürün ve hizmetlerini 5’inci Salon, 513B Numaralı Standında sergileyecek. Yenilikçi çözümleri ve teknik destek hizmeti ile uluslararası alanda gücünü artıran Toyo Matbaa Mürekkepleri; her türlü baskı malzemelerine uygun, yüksek performanslı mürekkeplerini, kaplama sistemlerini ve yardımcı malzemelerini fuarın yerli ve yabancı ziyaretçileri ile buluşturacak. Özellikle, MOSB’deki fabrikasında üretimini yaptığı sheet-fed ofset mürekkepleri, likit mürekkepler, metal ambalaj sistemleri ve veb ofset mürekkepleri ürün gruplarının yanı sıra gıda, içecek ve endüstriyel uygulamalar için geliştirilen ve Toyo Ink Group bünyesinde yer alan laminasyon tutkalları gibi ambalaj sektörüne yönelik ürün gruplarını da tanıtacak.

Tüm mevcut ürün grupları ile birlikte Toyo Matbaa Mürekkepleri’nin öne çıkan ürünleri arasında; geri dönüştürülebilirliğe doğru artan eğilimin bir parçası olarak, esnek ambalaj yapılarında alüminyumun yerine geçen oksijen bariyeri kaplamaları ve şeffaf UV-blok kaplamaları için RV-20010 serisi Ar-Ge uzmanları tarafından geliştirilmiş olup bu fuarda tanıtılacaktır. Bu seri, sadece paketlenmiş ürüne zarar verebilecek istenmeyen UV ışınlarını engellemekle kalmaz, aynı zamanda toplam paketin geri dönüştürülebilirliğini artırmaya da yardımcı olmaktadır.


Toyo Matbaa Mürekkepleri gıda güvenliğine yönelik çözüm önerilerinde ise, LP-9000 Toyo Life Premium Food LO/LM tabaka ofset mürekkep serisini sergileyecek. LP-9000 sistemleri, INGEDE tarafından mürekkepten arındırılabilirlik sertifikasına sahip olmasının yanı sıra, EuPIA yönergeleri ve İyi Üretim Uygulamaları (GMP) standartlarına da uygun olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Toyo Matbaa Mürekkepleri ayrıca, metal ambalaj iç kaplamalarına yönelik BPA içermeyen, gıda regülasyonlarına uygun ürün önerilerini de bu fuarda ziyaretçilerine sunacaktır.


Toyo Matbaa Mürekkepleri Stratejik Planlama ve Pazar Analizi Ekip Lideri Pınar Demir Altın “Ambalaj ve basım endüstrisi hem ülkemizde hem de dünyada hızlı büyüyen, gelişen sektörlerin başında geliyor. Bununla birlikte her yıl tüketici davranışları ve beklentileri değişkenlik gösteriyor. Özellikle tüketiciler ve markalar sürdürülebilir ambalajlara, ürünlere her geçen gün daha çok önem veriyor. Bu durum tedarik zincirinin bir parçası olan biz mürekkep üreticilerini de yakından ilgilendiriyor. Toyo Matbaa Mürekkepleri olarak ürün yaşam döngüsünün daha iyi bir noktaya gelmesi adına sürdürülebilirliğe katkı sağlayan ürünler geliştirmek için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu doğrultuda yenilenebilir kaynakları kullandığımız, gıda regülasyonları ile uyumlu tüm ürün serilerimizi Avrasya Ambalaj Fuarı’nda standımızı ziyaret edenler bulabilecekler.” dedi.


Toyo Matbaa Mürekkepleri ;

Dünyanın en büyük mürekkep üreticilerinden Japonya merkezli Toyo Ink Group’a bağlı olan Toyo Matbaa Mürekkepleri; Türkiye’nin mürekkep sektörüne yön veren markaları arasındadır. Ambalaj ve basım sektörlerinin ihtiyaçlarına en iyi çözümü sunacak ürünlerin üretimini Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde ve İstanbul’da bulunan Renk Yapım Merkezi’nde gerçekleştirmektedir. Veb Ofset Mürekkepleri, Tabaka Ofset Mürekkepleri, Serigrafi Mürekkepleri, Likit Mürekkepleri, Metal Ambalaj Sistemleri kategorisinde aynı çatı altında Ar-Ge ve üretimini yapan tek şirket konumundadır. Aynı zamanda üretimin yanında Pigment, Laminasyon Tutkalları gibi ürün gruplarının da satışı yapılmaktadır.


Türkiye’nin ilk mürekkep Ar-Ge Merkezi ünvanını elde eden Toyo Matbaa Mürekkepleri, KalDer Mükemmelik Ödülleri 2018’de “Yaratıcılık ve Yenileşimden Yararlanma” kategorisinde Türkiye Mükemmellik Ödülü, İnovaLİG 2016’da “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde İkincilik Ödülü sahibidir.

Kommentare


bottom of page