top of page

Konica Minolta, Labelexpo'da!


Konica Minolta, Labelexpo'da Tam Üretim İş Akışını Sergileyerek, Etiket ve Ambalaj Üretimini Yeniden Düşünmeye Davet Ediyor…
Dijital etiket baskı sistemlerinde Avrupa pazar lideri Konica Minolta, 11-14 Eylül tarihleri arasında Brüksel Expo, Belçika'da düzenlenecek Labelexpo Europe Fuarı’nın Salon 8'deki C21/22 standında, yeni fikirleri ateşleyerek dönüştürücülerin ve markaların uçtan uca sürdürülebilir dijital etiket ve ambalaj üretimini nasıl yeniden ele alınabileceğini bizzat birinci elden göstermeye hazırlanıyor…Konica Minolta'nın, müşterilerine sarsılmaz bağlılığını ve endüstriyel baskı pazarlarında artan önemini sergileyeceği Labelexpo'da yer alacakları stantta, bu yılın ana konsepti “Dijital etiket üretimi dünyasına adım atarak potansiyeli görmek” olacak.

Konica Minolta her zaman olduğu gibi en son trendleri ve tam etiket üretim döngüsünün yanı sıra ambalaj çözümlerini sergilemek adına ortağı MGI Digital Technology ile bu yıl aynı standı paylaşacak. Her iki teknoloji liderinin de birinci sınıf bilgi ve teknik altyapı bilgilerini bir araya getirecekleri bu önemli fuarda, müşterilerin yerel olarak sunulan kapsamlı yazılım ve küresel hizmet yeteneklerinden yararlanmalarının yanı sıra, kârlılığı nasıl artırabileceklerini sergileme fırsatı bulacaklar.


Konica Minolta, Labelexpo Europe fuarındaki Salon 8 C21/22 standında, tümü küresel uzmanlık ve yerel teslimat üzerine inşa edilmiş en son teknoloji yazılım ve hizmet yeteneklerinin yanı sıra en son donanım çözümlerini sunacak. Danimarka merkezli Grafisk Maskinfabrik (GM) ile birlikte geliştirilen Konica Minolta, etiket dönüştürme ve paketleme endüstrisi için tam üretim iş akışını da sergileme fırsatı bulacak.
Labelexpo Fuarı’nda gösterilecek ilk ürün, etiket matbaaları için yeni bir gelişmiş baskı kalitesi düzeyi getiren ve aynı zamanda işletme maliyetinde azalma ve uygulamaları beyaz tonerle genişletme yeteneğine sahip toner bazlı dijital baskı makinesi olacak. AccurioLabel 400, dakikada yaklaşık 40 metreye varan süper yüksek baskı hızlarıyla gelişmiş bir üretkenlik sunuyor ve 4 ve 5 renkli konfigürasyonlarda mevcut bulunmakta.


Konica Minolta ve MGI Digital Technology Industrial Print standımızda ise ePS, OneVision, IIJ, GM ve daha fazlası gibi iş ortaklarıyla uçtan uca Endüstri 5.0 Ekosistemleri de sergilenecek. Konica Minolta müşterilerinin görsel etkisi yüksek etiketlerle değişken veri baskısı üretmelerinin sağlanması için, anahtar teslimi teklifler olarak sağlayabilecek baskı öncesi ve sonrası çözümleri de bir araya gelmiş olacak. AccurioLabel 400, Avrupa pazar lideri ve dijital etiket baskı sistemlerinde birçok ödül kazanan Konica Minolta için çalışan beş sistem arasında yerini alacak. Bir diğer ürün ise GM'nin DC330Mini ile yapılandırılan toner tabanlı giriş seviyesi AccurioLabel 230 baskı makinesi olacak. Cihaz etiket baskı makinesiyle aynı hizada bağlandığı gibi, bu sergi aynı zamanda ortak Industrial Inkjet Ltd (IIJ) ile birlikte yenilikçi ve son teknoloji inkjet özelleştirme projesini de içermiş olacak.


MGI'nin JETvarnish 3D Web Compact ve Octopus Web makineleri, Konica Minolta'nın kısa tirajlı dijital inkjet kutu baskısı arayan oluklu mukavva üreticileri, matbaalar ve marka sahipleri için tasarlanmış PKG-1300 ile birlikte donanım serisini tamamlayacak.


Eksiksiz etiket üretim döngüsünü sergilemenin bir parçası olarak AccurioPro Flux ve AccurioPro Dashboard dahil olmak üzere Konica Minolta'nın kapsamlı yazılım paketleri ve hizmet yetenekleri, iş ortağı çözümleriyle birlikte ön plana çıkarılacak.


Konica Minolta Europe Endüstriyel Baskı İş Geliştirme Başkanı Sacha-Vittorio Paolucci açıklamalarında şunları söyledi:

"Kurulu bin iki yüzden fazla birim ile Konica Minolta AccurioLabel çözümlerinin dünya çapındaki müşteriler tarafından benimsenmesi konusunda kanıtlanmış, köklü bir performans geçmişine sahibiz. Talep üzerine dijital endüstriyel etiket üretimlerini büyütmek için etiket matbaaları ile uzun vadeli ortaklıklar kurmayı bugüne kadar başardık."


"Labelexpo bizlere, müşterilerimize sarsılmaz bağlılığımızı ve endüstriyel baskı pazarlarında artan önemimizi göstermemiz için önemli bir platform sağlıyor. Etiketlerin dijital üretimi artık ana akım bir teknoloji ve dönüştürücülerin, olasılıkları yeniden düşünmesi için önemli bir büyüme pazarını temsil ediyor.”
Katma Değer, Yüksek Kârlılık ve Verim

Konica Minolta Europe Endüstriyel Baskı İş Geliştirme Başkanı Sacha-Vittorio Paolucci sözlerine şövle devam etti; “Yenilikçilik ve vizyon, baskı ve ambalajı kullanarak ateşlenebilir bir tutkuya dönüşecek. Labelexpo Europe, müşterilerin ve potansiyel müşterilerin baskı imkânlarını ateşlemeleri için mükemmel bir zaman ve yer. Üstelik artık ana akım bir teknoloji olan etiketlerin dijital üretimiyle, matbaalar ve markalar için standımızı ziyaret etmeleri ve tutkularının ateşlenmesi için mükemmel bir fırsat sunuyor. Bu süreçte bir araya gelmek, en sonunda yüz yüze görüşmek, fikir alışverişinde bulunmak ve en son yenilikleri tartışmak için değerli bir fırsattır. Ziyaretçiler ayrıca yeni nesil etiket baskı teknolojimizi yakından görebilecekler.”


Analogtan dijitale geçiş durdurulamaz


“Müşterilemiz, katma değer üretmek ve kârlılıklarını iyileştirmek için daha düzenli süreçler kullanarak işlerini daha verimli hale getirmenin yollarını giderek daha fazla arıyor. Birlikte çalışarak, sürdürülebilir ölçeklenebilirlik, yüksek derecede otomasyon ve uçtan uca ekosistemler getirecek özelleştirilmiş yaklaşımları sağlamak için uzun vadeli, stratejik ortaklıklar kuruyoruz. Bunlar, baskı öncesinden baskı sonrasına kadar, yazılım ve hizmetlerin yanı sıra süsleme ve sonlandırma da dahil olmak üzere çok segmentli bir yaklaşımı kapsıyor.” ifadelerine yer verdi.

Comments


bottom of page